اصول تغذیه پرندگان توسط کرم میلورم

 اصول تغذیه پرندگان توسط کرم میلورم ...

 اصول تغذیه پرندگان توسط کرم میلورم

 اصول تغذیه پرندگان توسط کرم میلورم

دوستان زیادی (پرورش دهندگان و نگه دارندگان) هستند که از سفیده تخم مرغ برای تامین پروتئین بدن پرندگان و جانورانشان استفاده می کنند که این کار به مرور زمان باعث مشکل در کبد پرنده می شود و کاهش طول عمر پرنده را در پی دارد. از این رو کرم میل ورم جازیگزین بسیار مناسبی می تواند باشد. و پروتینی که از طریق حشره وارد بدن جانور بشود بسیار مهم است، زیرا پرندگان و خزندگان و سایر جانوران حشره خوار در محیط طبیعی خودشان با خوردن حشرات، پروتئین و درصد بالایی از مواد معدنی مثل کلسیم، فسفر و … مورد نیاز بدنشان را دریافت می کنند.

  •     ۱-آنالیز ارزش غذایی میل ورم خشک شده:
  1.    پروتین:۵۳%
  2.     چربی:۲۸%
  3.     فیبر:۶%
  4.     آب:۵%
  •     ۲٫نحوه تغذیه میل ورم خشک شده به جانوران:

از آن جایی که مرحله خشک کردن میل ورم (بر خلاف میل ورم زنده که دارای درصد بالایی از آب هستش)رطوبت بدن کرم رو کاهش میده، پس باید مطمعن باشید که موقع تغذیه جانور از میل ورم خشک شده، منبع آب پاک در اختیار جانور قرار داده شود این موضوع زمانی که میل ورم خشک شده را به جوجه ها تغذیه می کنید بسیار بسیار نکته مهمیه تا بدن جوجه درچار کم آبی نشود.

  •     ۳٫ مصارف میلورم خشک شده:

از میل ورم خشک شده برای تغذیه انواع خزنده و از پرندگان وحشی و جوجه تیغی گرفته تا انواع ماهی ها استفاده می شود. دوستان زیادی هستند که میل ورم را به انواع حیوانات تغذیه می کنند. از آن جایی که این میل ورم ها ۱۰۰% طبیعی و سرشار از پروتئین هستند در واقع برای تمام حیوانات می توانید تغذیه کنید.

  *نکته مهم که در مورد تغذیه میل ورم خشک شده باید دقت کرد اینه که مقدار بسیار زیاد رو در یک وعده به جونورتون ندهید. از میل ورم خشک شده نباید به عنوان غذای اصلی استفاده شود از این کرم ها به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید.

  میل ورم خشک شده برای پرندگانی مثل مرغ مینا، بلبل ها، قناری ها، بلوبردها، سینه سرخ ها، سارها، توکاها، الیکایی ها، صعوه جنگلی، توکا سیاه، چرخ ریسک ها، دارکوب ها و سایر پرندگان حشره خوار محبوبت زیادی دارد.

۴٫فصل تغذیه میل ورم به جانوران:

میل ورم خشک شده رو در تمام فصل سال می توانید برای جانوراتان تغذیه کنید نه فقط برای فصل زمستون.

میل ورم ها را می توانید به چند طریق به حیوان بدهید. می توانید روی زمین پخش کنید، می توانید به صورت غذای تشویقی به جانورتون بدهید و همچنین می توانید میل ورم خشک شده را در غذای پرنده یا جانور میکس کنید و به خورد جانور بدید.

مهرداد سربیشه

به قلم

آقای مهرداد سربیشه عاشق هنر و طراحی است. او هنر را با نقش و نگار فنچ های زینتی تلفیق داده است. ایشان چندین سال است که در حوزه فنچ های خانگی تحقیق و پژوهش و در پرورش آن ها نیز دستی بر آتش دارد. پردونه محتوای نوشته شده با قلم استاد سربیشه را برای شما منتشر کرده است و بدیهی است مهر تایید یا رد از سوی پردونه بر این محتوا زده نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “ اصول تغذیه پرندگان توسط کرم میلورم” پیدا شد ...