بررسی دادن شکلات به مرغ عشق و مشکلات ناشی از این اتفاق و راه حل آن

بررسی دادن شکلات به مرغ عشق و مشکلات ناشی از این اتفاق و راه حل آن ...

بررسی دادن شکلات به مرغ عشق و مشکلات ناشی از این اتفاق و راه حل آن

خوردن قطعات کوچکی از شکلات  می­تواند موجب مرگ مرغ عشق شود. اثرات سمی شکلات  ناشی از  وجود کاکائو، تئوبرومین و کافئین است.

 

 

عموماً شکلات­ های تلخ سم بیشتری نسبت به شکلات­های شیری برای مرغ عشق هایتان دارند. پس از خوردن شکلات، در بیشتر موارد استفراغ، اسهال و مدفوع تیره مشاهده می­ شود. علاوه بر این علایم، ممکن است تشنج، اریتمی­های قلبی، پیش­فعالی و در نهایت مرگ اتفاق بیفتد. درمان تجویز داروهای محافظت کننده معده و روده، مسهل­ ها و ارئه مراقبت­ های حمایتی وعمومی از سوی یک کارشناس پرنده انجام می­شود. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است . پس سعی نمایید مرغ عشق هایتان را در معرض این اتفاق قرار ندهید. اگر در منزل کودک وجود دارد ، قفس مرغ عشق هایتان را در ارتفاع بیشتری نسبت به سطح زمین آویزان نمایید.

 

سامان خدادوست

به قلم

سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...