بیماری پرریزان فرانسوی یا عدم پرواز مرغ عشق

بیماری پرریزان فرانسوی یا عدم پرواز مرغ عشق ...

بیماری پرریزان فرانسوی یا عدم پرواز مرغ عشق

پرریزان فرانسوی
در این بیماری جوجه ها تمام و قسمت عمده ای از شاپرها را از دست می دهند و به همین دلیل قادر به پرواز نیستند و به تبع آن در کف قفس نشسته و دویده و یا میجهند.

 

بیماری پرریزان فرانسوی یا عدم پرواز مرغ عشق

 

 

عوامل ایجاد بیماری :

چندین عامل برای این ضایعه مطرح شده که از آن جمله می شود به موارد زیر اشاره کرد :

_تغییر و تحول در سیستم گوارشی بدن مرغ عشق.
_خوراکی که والدین در روزهای اول به جوجه ها می دهند (احتمالا کمبود مواد پروتئینی باعث ایجاد این بیماری باشد).
_برخی ویروسس پاپووا را عامل این بیماری می دانند.

 

 

 

پیشگیری :
تا به امروز هیچ روشی برای جلوگیری از این بیماری پیدا نشده است.

 Lia56333333333

درمان :
درمان خاصی ندارد ؛ در بعضی از پرندگان به زودی شاپرها دوباره رشد می کنن و بعد از اولین پرریزی اثری از این ضایعه مشاهده نمی شود.

 

 

 

pardone

 

سامان خدادوست

به قلم

سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

  1. مجید گفت:

    بیماری پرریزی فرانسوی بدترین بیماری هست که در طوطی سانان بخصوص مرغ عشق سراغ دارم، متاسفانه این بیماری قابل انتقال به بقیه طوطی سانان هست و کاملا ویروسی هست، تنها راه پیشگیری قطع تولید مثل از جفت هایی هست که جوجه های اینجوری میدن، این ویروس تا شش ماه در بدن والدین هست، در این شش ماه بهترین کار اینه که از ویتامین و برخی از آنتی بیوتیک های ضعیف استفاده بشه، تمام وسایل جفتهای ناقل باید تندتند استریل بشه و از بقیه جدا باشن.البته باید بگم اگر در مرغ عشقهاتون خونریزی پر وجود داره ممکنه بیماری فولیکول پر داشته باشن که اونم بیماریه بدی هست، من این مشکل رو داشتم و با این راهکار هایی که عرض کردم از شرش خلاص شدم، البته شاید بگید کی حال داره این همه کاربکنه، ولی این کار شما باعث میشه نسل جوجه های بدون پر و قابل ترحم کم بشه،