راه های سخنگو کردن مرغ عشق !

راه های سخنگو کردن مرغ عشق ! ...

راه های سخنگو کردن مرغ عشق !

شیوه ی آموزش:
آیا زمانی را که صاحبان طوطیهای سخنگو برای یاد دادن وآموزش به پرندگان خود آنها را در اتاق های تاریک ودر قفس که روی آن پارچه ای انداخته میشد نگهداری میکردند؟
آیا به خاطر دارید زمانی را که صاحبان طوطی ها برای آموزش به آنها،نواری را برای پرنده گذاشته و چندین بار آنرا تکرار میکردند تا پرنده سخنگویی بیاموزد؟

این ها متدهای قدیمی شده ومنسوخ آموزش سخنگویی به پرندگان است.مادریافته ایم که پرندگانی که کلمات زیادی را آموخته اند در خانه های بزرگ(ونه اتاق تاریک)ودرکنار صاحبانشان نگهداری می شده اند وبه آنها توجه زیادی میشده است و روزانه با نها تمرین میشده است وصاحبشان وقت زیادی را صرف آموزش وتمرین وسرو کله زدن با پرنده ی خود میکرده اند.و با آنها کلمه به کلمه ویکی یکی حرف می زده اند.
وقت گذاشتن ووقت صرف کردن با پرنده ی شما عامل بسیار مهمی در سلامت ذهنی وپیشرفت سخنگویی آن خوهاد بود.

پرندگانی که از طریق متدهای قدیمی آموزش دیده اند علاقه ی خود را از دست میدهند وکلمات کمی را میآموزند،درعوض پرندگانی که مخاطب صاحبانشان قرار گرفته اند وبا صاحب خود رابطه ی متقابل داشته اند وبا آنها روزانه وپیوسته تمرین شده است بهترین سخنگو ها بوده اند.

راه های سخنگو کردن مرغ عشق !

 

 

راه های سخگو کردن پرنده چیست؟
برای شروع با صحبت کردن با پرنده زمانی که ظروف آب آن را تعویض میکنید ویا زمانی که غذای جدید دراختیار آن ها قرار میدهید شروع کنید وبرای مثال به او بگویید”خوشمزه ست؟” ویا زمانی که دست خود را نگه میدارید تا پرنده روی آن بیاید و او اینکار را انجام میدهد بگویید”آفرین پرنده ی خوب”یا زمانی که با او بازی میکنید ویا او با اسباب بازی های خود سرگرم است به او بگویید”خوش میگذره؟”

خواهید دید چگونه یکی کردن کلمات به قدرت سخنگویی وبهتر شدن وضعیت آن کمک خواهد کرد.قدرت یادگیری ویادگیری سریع انها ممکن است شما را متحیر وهیجان زده کند!این گام ها را با حرکات جدید وکلمات جدید تکرار کنید خواهید دید که پرنده ی شما چقدر سریع قبل از آنکه شما بدانید کلمات جدید را خواهد آموخت.
یک پرنده ی نر یا ماده برای سخن گویی؟کدام مناسب تر است؟
آیا این اهمیت دارد که پرنده ی من نر باشد یا ماده؟پاسخ سوال خیر است.

هرچند که بنظر میرسد که پرندگان نر برای سخنگویی بهتر هستند،اما پرندگان ماده هم سخنگو میشوند هرچندکه کلمات آنها مانند کلماتی که نر ها ادا میکنند واضح نیست.دلیل این مسئله چیست؟ما اعتقاد داریم چون پرنده های نر با صدا وآواز خود از پرندگان ماده خواستگاری میکنندآنها بیشتر برای سخن گفتن ساخته شده اند تا ماده ها.ماد ها صحبت میکنند اما نه به آن وسعت که نرها سخن میگویند.طبق گفته ی بالا ماده ها هم سخن میگویند ونباید آنها را به خاطر توانایی ذاتیشان مورد بازخواست قرار داد.(به عبارتی پرندگان ماده قربانی غریزه هستند ونرها غریزتن صوت بهتر وواضح تری دارند)


راه های سخنگو کردن مرغ عشق

منتشرکننده : عرفان

منبع :/parandehashena.persianblog.ir

پردونه از عرفان بابت این نوشته مفید تشکر می کند و به پاس قدر دانی اقدام به نشر این پست در مرجع مرغ عشق پردونه کرده است.

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است.

سامان خدادوست

به قلم

سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

یک نظر برای “راه های سخنگو کردن مرغ عشق !” پیدا شد ...

  1. امیر۵۷ گفت:

    خیلی عالی،جامع،ساده و با سعه صدر مطالب رو بیان و به سوالات پاسخ میدهید.متشکرم