زبان بدن طوطی سانان را یاد بگیرید!!

زبان بدن طوطی سانان را یاد بگیرید!! ...

زبان بدن طوطی سانان را یاد بگیرید!!

زبان بدن در طوطی سانان

هر طوطی شخصیت خاص خودش را دارد. با این وجود همه آنها حس ها و رفتارهای مشابهی نیز دارند. طوطی ها بسیاری از رفتارهای خودشان را بوسیله بدنشان نشان می دهند. اگر یاد بگیرید که زبان بدن طوطی خود را متوجه شوید، چند قدم جلوتر از بعضی کارهای او خواهید بود.

در زیر، احساسات و رفتار مرتبط با آن را مشاهده میکنید

ترس

طوطی ای که ترسیده باشد سعی می کند خود را تا حد امکان کوچک کند. طوطی ممکن است بخاطر ترس نشانه هایی از پرواز یا جیغ کشیدن و یا حتی گاز گرفتن از خود نشان دهد. اگر پرنده شما رفتار ترس از خود بروز داد، بدنبال منشا این رفتار بگردید. ترس باعث بوجود آمدن استرس زیادی می شود و بهتر است که آن را تا حد ممکن کم کنید.

بی اعتمادی

بی اعتمادی نزد طوطی خود را از نشانه هایی بفهمید مانند، زمانی که طوطی خود را با شدت پرآرایی و تمیز می کند یا زمانی که طوطی خود را به اصطلاح بدون علاقمندی و توجه نشان می دهد (اصطلاحا محل نمی گذارد). یک طوطی بی اعتماد را معمولا می بینید که روی چوب نشیمنگاه مرتبا به اینطرف و آنطرف می رود، یا سرشان را به بالا و پائین می چرخوانند، بیشتر اوقات می لرزند، لرزش می تواند نشانه هیجان یا شادی از دیدنه دیگری نیز باشد.

رضایت

طوطی پرهای دم خود را می لرزاند. اگر طوطی آرام نشسته باشد، منقارهای بالا و پایین خود را بهمدیگر می ساید. یک طوطی راضی روی یک پا می نشیند.

هیجان

طوطی تمام پرهای خود را می لرزاند، صداهای بلند زیادی از خود در می آورد و پرهای دم خود را از هم باز می کند.

بهوش بودن

طوطی خودش را عقب می کشد و تمام پرهایش به بدنش می چسبند. ساکت و بی حرکت روی چوب نشیمنگاه می نشیند و چشم هایش بزرگ می شوند.گاهی اوقات صدای کوچکی بنشانه آلارم از خود در می آورد.

عصبی

طوطی هایی که عصبانیت خود را نشان می دهند پرهای خود را باز می کنند و چشم های بزرگی دارند. می توانند غرغر کنند یا جیغ بکشند. حالت حمله برای گاز گرفتن به خود می گیرند. اگر مردمک چشمهای طوطی مرتب کوچک و بزرگ شد، مواظب باشید چون یک گاز در راه است!

 

زبان بدن طوطی سانان را یاد بگیرید!!

رحیم داداشپور

به قلم

آقای رحیم داداشپور علاقه زیادی به پرورش پرندگان زینتی و اصلاح نژاد آن ها مخصوصا مرغ عشق دارد. او با اینکه مشغله های زیادی دارد اما برای خود و مشتریانش سالن تکثیر مرغ عشق ایجاد کرده است. تخصص ایشان بیشتر در مورد مرغ عشق های انگلیسی است. پردونه یک دانشنامه است، بنابراین محتوای این نوشته از سوی پردونه تایید یا رد نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “زبان بدن طوطی سانان را یاد بگیرید!!” پیدا شد ...