شرایط تکثیرمرغ عشق

شرایط تکثیرمرغ عشق ...

شرایط تکثیرمرغ عشق

شرایط تکثیرمرغ عشق!

برای تکثیر مرغ عشق نیاز به وسایل خیلی گران و زحمت زیاد نیست، کافی است به آن دل بدهید و واقعا حوصله داشته باشید.

۱- به ازای هرجفت مرغ عشقی که دارید یک خانه تخم بگیرید، بهتر است خانه پلاستیکی باشد (در بازار هم خانه چوبی و هم پلاستیکی موجود است، برای شروع لانه پلاستیکی بهتر می باشد چون به راحتی قابل شست و شو بوده و مثل چوب نیست که موجودات ذره بینی لای درزها و سوراخهایش رشد کنند) بعد ها که تجربه کسب کردید می توانید از لانه های چوبی استفاده بکنید.

۲- لانه را بعد از خرید با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و ۲ ساعت در معرض نور آفتاب بگذارید تا کاملا ضدعفونی و خشک شود.

۳- لانه را نه خیلی بالا و نه خیلی پایین قرار دهید، بلکه آن را وسط قفس قرار دهید. توجه داشته باشید که یک میله در مقابل سوراخ لانه قرار دهید تا پرنده بتواند راحت به درون آن داخل شود.

۴-  مرغ عشق را با انواع میوه ها مثل سیب، گلابی، پوست هندونه و انواع سبزیها مثل شوید و هویج و جعفری تغذیه کنید. هرگز جوانه گندم که یک غذای ایده آل و مقوی است را فراموش نکنید. همواره آب تازه در اختیار مرغ عشق های خود قرار دهید. بهتر است به آب آن ها، هفته ای یک الی دو بار، مواد افزودنی مثل ویتامین اضافه شود.

۵- قفس را در جایی قرار دهید که نه سرد سرد باشد و نه گرم گرم و در معرض باد شدید قرار نگیرد.

 

سامان خدادوست

به قلم

سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “شرایط تکثیرمرغ عشق” پیدا شد ...