بررسی مشکل ورم روده در پرندگان زینتی و علائم اصلی آن !

بررسی مشکل ورم روده در پرندگان زینتی و علائم اصلی آن ! ...

بررسی مشکل ورم روده در پرندگان زینتی و علائم اصلی آن !

چه دلایلی باعث ورم روده در پرندگان زینتی می شود؟

مشکل ورم روده در پرندگان زینتی !

پرورش دهندگان و دامپزشکان مجرب در ایران و کشورهای مختلف بعد از سال ها کسب تجربه، علت اصلی ورم روده و معده و مشکلات گوارشی پرندگان خانگی را تشخیص دادند. طبق تحقیقات و نتایج به دست آمده، سه عامل اصلی در ورم روده و باد شکم به طور مستقیم دخالت دارند.

اول: تغذیه نادرست و بیش از اندازه و انتخاب نادرست مواد غذایی، که شامل استفاده از  تخم مرغ و غذای نرم و سبزیجات و دانه های چرب و سنگین به میزان زیاد و غیر منطقی.
دوم: عدم نظافت کلی که شامل عدم پاک بودن، آب آشامیدنی، فاسد بودن و کهنگی دانه ها و فاسد و مرطوب بودن غذاهای نرم و سبزیجات مصرفی.
سوم: عدم فضای کافی برای پرواز واستفاده از قفس های غیراستاندارد وکوچک! در کشور ما مهم ترین عامل می باشد.

دوعامل اول درصورتی که پرنده سالم و فضای پرواز کافی در اختیار داشته باشد، با پریدن و ورزش کردن، دفع و کمتر باعث ورم روده می گردد! به همین خاطر، پرورش دهندگان حرفه ای پرندگان خود را در قفس های بزرگ قرار می دهند البته به جز زمان مختص تولید مثل! امیدواریم با توجه به نکات یاد شده، بیماری ورم روده که از شایع ترین بیماری های پرندگان زینتی می باشد، کنترل شده و پرنده های سالمی برای شما آرزومندیم.

حاصل زحمات و تحقیقات دوستان من در باغ پرندگان کرج

 

عفونت روده در طوطی سانان و پرندگان زینتی

 

 

رحیم داداشپور

به قلم

آقای رحیم داداشپور علاقه زیادی به پرورش پرندگان زینتی و اصلاح نژاد آن ها مخصوصا مرغ عشق دارد. او با اینکه مشغله های زیادی دارد اما برای خود و مشتریانش سالن تکثیر مرغ عشق ایجاد کرده است. تخصص ایشان بیشتر در مورد مرغ عشق های انگلیسی است. پردونه یک دانشنامه است، بنابراین محتوای این نوشته از سوی پردونه تایید یا رد نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...