معرفی داروی داکسی سایکلین  

معرفی داروی داکسی سایکلین   ...

معرفی داروی داکسی سایکلین  

معرفی داروی داکسی سایکلین
 1. داکسی سایکلین یکی از جدیدترین آنتی بیوتیک های تولید شده از خانواده تتراسایکلین ها است.
 • حیوان هدف:
 1. پرنده
 • دوز مصرفی:
 1. تجربه شخصیه بنده پنج قطره در صد سی سی اب(برای فنچ ها)
 • طول درمان:
 1. حداقل چهار روز حداکثر هفت روز
 • داکسی سایکلین اصولا در نوع پودری و مایع وجود داره ک پودری بیشتر برای طیوری مانند مرغ ها استفاده می شود قطره ای برای پرنده های ریز جثه تر مانند فنچ ها.
 • از ویژگی های مهم و متفاوت داکسی سایکلین نسبت به سایر تتراسایکلین ها می توانیم به تاثیر گذاری سریع و تاثیر طولانی مدت تر پس از درمان اشاره کنیم. این تاثیر گذاری سریع به دلیل محلول بودن قطره در آب و جذب بالای دارو توسط سیستم گوارش پرنده است. در بحث زبراها تجربه مکتوب و شخصیه بنده این بوده که به محض مشاهده علائم بیماری مانند کسل بودن و پف کردن از داکسی  استفاده می کنم و از هر ده زبرا نه زبرا به این دارو واکنش مثبت نشون می دهد. (حاصل تجربه هشت ماه و مکتوب بنده هست).
 • اما دلیل چنین آماری این است که زبرا بیشتر به باکتری های گرم مثبت منفی باسیلوز ها کوکسیدوز ها سالمونلوزیس مایکوپلاسماها و… دچار می شوند. علت درگیر شدن فنچ ها با این نوع باکتری ها آلوده بودن تخم مرغ مصرفی، استفاده از دان های آلوده که به دست ما می رسد و نظارتی روی بهداشت آن ها نیست، و آلوده شدن دان و آب با مدفوع پرنده و رعایت نکردن اصول نظافت است.
 • دوستان دقت کنن حرف های بنده مبنی بر این نیست که تا پرنده هاتون پف کرد از داکسی استفاده کنید. توقع داشته باشید خوب بشه پرندتون ممکنه بیماری داشته باشه که اصلا ربطی به تجویز داکسی سایکلین نداشته باشه پس حتما قبل از استفاده و تجویز دارو با افراد با تجربه تر در میون بزارین و مشخصات کلی پرنده از نظر وضعیت جسمانی رنگ مدفوع و … اطلاع بدین و یا به دامپزشک مراجعه کنین.
 • داکسی اصولا روی اکثر باکتری های گرم مثبت و منفی روی ورم روده های تازه ایجاد شده یا غیر حاد و برخی عفونت های غیر حاد تاثیر گذار بوده و درمان کننده پس از ویژگی های دیگه داکسی سایکلین میتونیم به وسیع الطیف بودنش اشاره کنیم.
 • داکسی سایکلین اصولا دارویی با تاثیر گذاری سریع هست و در اکثر موارد در بیست و چهار ساعت اول استفاده تغییر در رونده بهبودی پرنده کاملا قابل درک و مشهوده.
 • تجربه شخصیه بنده باز هم اینه ک اکثر پرنده هایی که در بیست و چهارساعت اول به داکسی واکنش مثبت نشون ندادن با داکسی مورد درمان قرار نگرفتن و مجبور به تغییر دارو و روند درمان شدیم.پس اگر دوستان پس بیست و چهار ساعت استفاده تغییری در پرنده مبنی بر بهتر شدن اون ندیدن فورا به افراد باتجربه یا دامپزشک مراجعه کنن.

منبع نوشته پویا خراط زاده

مهرداد سربیشه

به قلم

آقای مهرداد سربیشه عاشق هنر و طراحی است. او هنر را با نقش و نگار فنچ های زینتی تلفیق داده است. ایشان چندین سال است که در حوزه فنچ های خانگی تحقیق و پژوهش و در پرورش آن ها نیز دستی بر آتش دارد. پردونه محتوای نوشته شده با قلم استاد سربیشه را برای شما منتشر کرده است و بدیهی است مهر تایید یا رد از سوی پردونه بر این محتوا زده نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “معرفی داروی داکسی سایکلین  ” پیدا شد ...