معرفی پروبیوتیک ها

معرفی پروبیوتیک ها ...

معرفی پروبیوتیک ها

معرفی پروبیوتیک ها

لازم دانستم با توجه به مصرف بی رویه و بعضا غیر اصولی و غیر علمی پروبیوتیک ها در پرندگان زینتی نکاتی هرچند مختصر اما کاربردی را خدمت شما عزیزان عرض کنم.

  • در ابتدا باید بدانید پروبیوتیک ها به محصولات بیولوژیکی می گویند که از پیکره باکتری ها، قارچ و مخمرهای مفید و سازگار با دستگاه گوارش تشکیل شده باشند که آن ها هم با مکانسیم های مختلف تحت عنوان اثر حذف رقابتی مانع از رشد و تکثیر اجرام پاتوژن و بیماری زا در لوله گوارشی گردند.
  • اما در مصرف پروبیوتیک ها چند نکته بسیار کلیدی ایست یکی زمان مصرف است که به هیچ وجه نباید همزمان با مصرف داروهای ضد میکروبی مانند آنتی بیوتیک ها باشد و دوم این که پروبیوتیک ها بیشتر نقش پیشگیری از بیماری ها را دارند تا درمان به همین خاطر اگر قبل از رخداد بیماری مصرف شوند تاثیر خیلی بیشتری دارند.
  • و هرچه در روزهای اول بعد از خروج جوجه از تخم مصرف گردند به دلیل جایگزین شدن میکروفلور نرمال در لوله گوارشی کارایی بالاتری را خواهند داشت، از طرف دیگر مقدار و نوع پروبیوتیک است، که در هر گونه ای از پرندگان خاص همان گونه است و نمی توان آن ها را به جای هم استفاده نمود در غیر این صورت به شدت کارایی آن ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .
مهرداد سربیشه

به قلم

آقای مهرداد سربیشه عاشق هنر و طراحی است. او هنر را با نقش و نگار فنچ های زینتی تلفیق داده است. ایشان چندین سال است که در حوزه فنچ های خانگی تحقیق و پژوهش و در پرورش آن ها نیز دستی بر آتش دارد. پردونه محتوای نوشته شده با قلم استاد سربیشه را برای شما منتشر کرده است و بدیهی است مهر تایید یا رد از سوی پردونه بر این محتوا زده نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “معرفی پروبیوتیک ها” پیدا شد ...