نحوه استفاده از تنباکو برای ازبین بردن شپشک

نحوه استفاده از تنباکو برای ازبین بردن شپشک ...

نحوه استفاده از تنباکو برای ازبین بردن شپشک

نحوه استفاده از تنباکو برای ازبین بردن شپشک

چندی پیش دوستان در مورد استفاده از تنباکو برای از بین یردن شپشک و مایت پست ها و تاپیک هایی ایجاد کرده بودند ولی گویا از نحوه عمل آگاهی کاملی در دست نبود .من به مطلبی در یکی از سایت ها برخوردم که عینا آن را برای دوستان بازگو می کنم .

  • برگ خشک تنباکو را به وسیله آسیاب خوب پودر کرده و به اندازه یک قاشق مرباخوری در یک بطری یک و نیم لیتری آب می ریزید بعد از دو روز که خوب عصاره تنباکو در آب حل شد توسط یک صافی یا تفاله گیر چای ذرات معلق آن را گرفته که هم می توانید مستقیما در ظرف حمام پرنده گذاشته و هم می توانید در ظرف اسپری آن را بر روی پرنده و تمام زوایای قفس و گوشه کنارهای محل نگهداری و حتی سوراخ میخ محل پرنده اسپری کنید.
  • بنده شخصا مدت ۷ سال است که با این روش حتی یک شپشک در بین پرنده هایم مشاهده نکرده ام در ضمن در زمان جوجه گیری هم به اندازه یک قاشق چای خوری از پودر تنباکو را در لایه های زیرین پنبه یا هر مصالح دیگری که دوستان برای لانه سازی استفاده می کنند بریزید و مطمئن باشید که در جای نگهداری پرنده هایتان به هیچ وجه شپشکی نخواهید دید. و زمانی که پرنده جدیدی وارد پرنده هایتان می کنید حتما روز اول و هفت روز بعد با این محلول آن را آبتنی بدهید و اگر از آبتنی امنتاع کرد با اسپری او را بشویید ولی مراقب باشید در چشمان پرنده نزنید .

نحوه استفاده از تنباکو برای ازبین بردن شپشک

مهرداد سربیشه

به قلم

آقای مهرداد سربیشه عاشق هنر و طراحی است. او هنر را با نقش و نگار فنچ های زینتی تلفیق داده است. ایشان چندین سال است که در حوزه فنچ های خانگی تحقیق و پژوهش و در پرورش آن ها نیز دستی بر آتش دارد. پردونه محتوای نوشته شده با قلم استاد سربیشه را برای شما منتشر کرده است و بدیهی است مهر تایید یا رد از سوی پردونه بر این محتوا زده نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...