نکاتی کخ باید در خرید مرغ عشق رعایت کرد!!

نکاتی کخ باید در خرید مرغ عشق رعایت کرد!! ...

نکاتی کخ باید در خرید مرغ عشق رعایت کرد!!

خریداری مرغ عشق
 گله های مرغ عشق سرو صدای فراوانی می کنند و در صورتی که به قفس آنان نزدیک شوید سر و صدای آنان افزایش می یابد و در صورتی که چنین نشود، این امر می تواند نشانه خمودگی گله و احتمالا وقوع بیماری در بین آان باشد، البته در هنگام نزدیک شدن فرد غریبه، پرندگان برای چند لحظه خاموش می شوند و پس از این که به فرد مذکور عادت کردند مجدداً شروع به سر و صدا می کنند، ضمناً مرغ عشق پرنده پرتحرکی است که از شاخه ای به شاخه دیگر می پرد و همیشه در حالی پرواز است لذا چنانچه پرنده ای بر روی میله ای کز کرده بود باید از خرید آن خودداری شود. باید توجه داشت که مرغ عشق حتماً از جای مطمئن خریداری شود. سن مناسب برای خریداری ۶ تا ۷ هفتگی است. هنگام خرید باید به وضعیت مدفوع پرنده که در کف قفسی دیده میشود دقت کرد زیرا که مدفوع آبکی و یا خشک،سفیدرنگ و یا سبز رنگ غیر طبیعی بوده و می تواند ناشی از بیماری باشد. همچنین باید به پرها دقت کرد زیرا که وضعیت پرها نشانه خوبی از وضعیت سلامت پرنده می باشند. در پرنده سالم پرها صاف، شفاف و درخشان میباشند. در حالی که پرنده بیمار کسل بوده و پرهای ژولیده دارد و پرهای اطراف کلواک نیز می تواند نشان دهنده ابتلای پرنده به اسهال باشد. چشم ها باید شفاف، درخشان و فاقد تورم و ترشحات آبکی و یا چرکی باشد. ناخن پاها کوتاه بوده و فاقد فلس و جراحات باشد و به راحتی میله قفسی را بگیرد به طوری که دو انگشت در جلو و دو انگشت در پشت قرار گیرند. کزکردن در کف قفس می تواند نشانه واضح بیماری باشد. دم پرنده باید پرهای سالم و بلندی داشته باشد و در صورت افتادن پرهای دم، ممکن است که این امر در نتیجه بیماری پر ریزان فرانسوی باشد که امکان رشد مجدد پرها به راحتی مقدور نیست. منقار پرنده باید سالم و براق بوده و هیچ گونه علایمی از بیماری و پوسته پوسته شدن نداشته باشد. سینه به اندازه کافی عضلانی بوده و پرنده در حالت ایستاده زاویه ۳۰ درجه نسبت به خط قائم داشته باشد. بدن پرنده باید فاقد هر گونه ورم بوده و تمامی بدن آن پوشیده از پر باشد چرا که پر ریزی در بخشی معینی از بدن و یا در سرتاسر آن می تواند نشانه بیماری باشد.
منبع اصلی از باغ پرندگان

رحیم داداشپور

به قلم

آقای رحیم داداشپور علاقه زیادی به پرورش پرندگان زینتی و اصلاح نژاد آن ها مخصوصا مرغ عشق دارد. او با اینکه مشغله های زیادی دارد اما برای خود و مشتریانش سالن تکثیر مرغ عشق ایجاد کرده است. تخصص ایشان بیشتر در مورد مرغ عشق های انگلیسی است. پردونه یک دانشنامه است، بنابراین محتوای این نوشته از سوی پردونه تایید یا رد نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “نکاتی کخ باید در خرید مرغ عشق رعایت کرد!!” پیدا شد ...