چگونه نور آفتاب را فراهم کنید؟

چگونه نور آفتاب را فراهم کنید؟ ...

چگونه نور آفتاب را فراهم کنید؟

به آسانی نور آفتاب را فراهم کنید:

به نظر فراهم کردن مقدار کافی و سالم نور آفتاب برای پرنده در اسارت که بیشتر زندگی اش را در خانه سپری می کند غیر ممکن است ، در واقع چندین مورد وجود دارد نه تنها مقدار کافی از اشعه uv را برای پرنده فراهم می کند بلکه ریسک فرار کردن پرنده را هم به حداقل می رساند.
اولین و بارز ترین راه این است که قفس را به صورت روزانه در کنار یک پنجره قرار بدهید ( برای مدت کوتاهی ) . قفس را در مکانی که روزانه مدتی آفتاب به آن می تابد قرار دهید تا پرنده مقدار کافی نور مورد نیازش را دریافت کند، به این ترتیب ساعت غریزی پرنده همراه با جهان ( طبیعت ) و فصل ها تنظیم می شود . مشکل اینجاست که همه انسان ها در مکان گرمی و جایی که بتوانند پنجره را باز بزارند زندگی نمی کنند. ( نور آفتاب تاثیرش را با عبور از پنجره از دست می دهد بنابراین باید پنجره را باز گزاشت )
برای آن هایی که که نمی توانند پرنده را در معرض آفتاب یا در کنار پنجره باز قرار دهند ، می تواند لامپ های uv را امتحان کنند مانند لامپ هایی که به طور گسترده برای خزندگان موجود است. این لامپ ها مقدار سالم از نور مصنویی آفتاب را فراهم می کنند و می توان به طور ساعت اتوماتیک آن را تنظیم کرد تا در هر فصل مقدار مورد نیاز نور را مانند پرندگان در طبیعت برای پرنده شما فراهم کند. اگر شما از این لامپ ها استفاده می کنید ، مهم است که به خاطر بسپارید که در هر فصل تایمر را تغییر دهید.
همینطور دقت کنید که لامپ را در یک فاصله مطمئن از قفس پرنده قرار دهید ، و مطمئن شوید که وقتی هوا گرم می شود پرنده در نقطه گرمی قرار نگیرد. این لامپ ها بسیار داغ می شوند و تنها زمانی باید از آن ها استفاده کرد که در خانه باشید و بتوانید بر پرنده نظارت کنید.

 

فواید نور خورشید بر روی مرغ عشق

مهرداد سربیشه

به قلم

آقای مهرداد سربیشه عاشق هنر و طراحی است. او هنر را با نقش و نگار فنچ های زینتی تلفیق داده است. ایشان چندین سال است که در حوزه فنچ های خانگی تحقیق و پژوهش و در پرورش آن ها نیز دستی بر آتش دارد. پردونه محتوای نوشته شده با قلم استاد سربیشه را برای شما منتشر کرده است و بدیهی است مهر تایید یا رد از سوی پردونه بر این محتوا زده نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...

صفر نظر برای “چگونه نور آفتاب را فراهم کنید؟” پیدا شد ...