چگونگی تغذیه جوجه ها از ابتدا تا ۳۰ روزگی!!

چگونگی تغذیه جوجه ها از ابتدا تا ۳۰ روزگی!! ...

چگونگی تغذیه جوجه ها از ابتدا تا ۳۰ روزگی!!

تغذیه جوجه ها از ابتدا تا ۳۰ روزگی :

در روز اول ماده با استفاده از بزاق دهانه خود جوجه ها را تغذیه خواهد کرد و نیازی به غذای دیگر ندارند بلکه با استفاده از همان پوسته تخم جوجه ها که منبع سرشاری از کلسیم و غذای مناسب جوجه ها می باشد آن ها را تغذیه خواهد کرد از روز دوم برگ کاهو و مقداری دانه خرفه در اختیار ماده بگذارید و از روز سوم و به اندازه خیلی کم شروع به دادن تخم مرغ کنید. در ۳ نوبت ساعت های ۸ صبح، ۱۲ظهر، ۵ عصر و هفت تخم را نیز هر شب ساعت ۸ بدهیدو راجع به میوه از روز ششم یکبار می توانید از سیب به مقدار کم و سبزی هم همان برگ کاهو البته خوب شسته و ضدعفونی کنید و بدهید و یادتان باشد تخم مرغ نباید بیشتر از نهایتا ۲ ساعت در قفس بماند!! (جهت جلوگیری از فاسد شدن)

  • از برگ کاهو می توانید برای تحریک به غذا دادن به ماده هایی که به جوجه ها غذا نمی دهند استفاده کنید.
  • از ۱۵ روزگی جوجه ها که دیگر خودشان تخم مرغ میخورن میتوانید جدا کنید تا سری دوم تخمگذاری را ماده بدونه استرس و جلوگیری از پرکنی جوجه ها توسط ماده ها انجام‌ گیرد.
  • برای جوجه ها علاوه بر تخم مرغ از ۱۵ روزگی به بعد میتوانید کتان را آسیاب کنید و در اختیار آنها قرار دهید.و بعد از این دوره شروع به دادنه کلسیم و ویتامین به والدین جهت تقویت برای لانه بعدی کنید.
    ذکر یک نکته واجب و ضروری است که هنگام خوابیدن ماده روی تخمها هرگز از دادن غذاها،میوه جات و سبزیجات متنوع خودداری کنید تا ماده برای خوردن آنها تحریک و مداوم از روی تخمها بلند نشود این کار باعث سرد شدن تخمها و تلف شدن جنین داخل تخم را در پی خواهد داشت.
رحیم داداشپور

به قلم

آقای رحیم داداشپور علاقه زیادی به پرورش پرندگان زینتی و اصلاح نژاد آن ها مخصوصا مرغ عشق دارد. او با اینکه مشغله های زیادی دارد اما برای خود و مشتریانش سالن تکثیر مرغ عشق ایجاد کرده است. تخصص ایشان بیشتر در مورد مرغ عشق های انگلیسی است. پردونه یک دانشنامه است، بنابراین محتوای این نوشته از سوی پردونه تایید یا رد نمی شود.

مشاهده صفحه ایشاناگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...