کتک خوردن جوجه مرغ عشق توسط مادر

کتک خوردن جوجه مرغ عشق توسط مادر ...

 • آخرین نوشته های پردونه
 • نوشته های تصادفی و شانسی


  • کتاب بی نظیر و مصور " هنگام خرید ،استادانه انتخاب کنید "
  • براساس سال ها تجربه علمی و عملی نوشته شده توسط انجمن پردونه
  • ویرایش دوم | نکاتی برجسته برای تمام سطوح
  • دریافت سریع کتاب از طریق ایمیل بلافاصله بعد از سفارش
  • رضایت 99درصد از خریداران قبلی
  • فرمت Pdf قابل اجرا در تمامی دستگاه های هوشمند
  • قیمت : 8/000 تومان
  • پشتیبانی فنی خریداران کتاب
 • تبلیغات کانال و گروه های مرغ عشق در تلگرام
 • گروه یا کانال خود را اضافه کنید
 • مکتب خونه ی مرغ عشق پردونه • اگر از پردونه راضی بودید، در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید تا از سرویس ها و اتفاقات جالب پردونه به سرعت مطلع شوید! ما برای کاربران خود طرح های ویژه ای داریم. پس به جمع ما بپیوندید.


  کتک خوردن جوجه مرغ عشق توسط مادر

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سلام عرض می کنیم خدمت علاقه مندان به مرغ عشق از جمله همراهان همیشگی مرجع مرغ عشق پردونه.ضمن عرض ادب و احترام به شما عزیزان ، به یک مسئله بسیار مهم و البته شایع خواهیم پرداخت . این مسئله بسیار مهم را می توان به راحتی از عنوان این نوشته متوجه شد ! به همین علت ، مقدمه را بیش از این طولانی نمی کنیم و به بررسی این موضوع می پردازیم ؛ پس با پردونه همراه باشید و سعی کنید این نوشته خوب و پر محتوا را با دقت تمام ، در ذهن خود بسپارید.قبل از هر چیزی ، از شما عزیزان دعوت می کنم به تصویر زیر با دقت نگاه کنید :

  کتک خوردن جوجه مرغ عشق

  در نگاه اول ، شاید حسابی غصه خورده  و آهی از ته دل کشیده باشید یا با خودتان گفته باشید : اخخخه ! طفلکی !!! خدای من !!!! و …اما واقعا چرا ؟!چرا باید همچین اتفاق دردناکی برای این جوجه مرغ عشق معصوم زخ بدهد ؟!چرا باید به این شدت و با این قدرت ظالمانه آسیب ببیند ؟!دقیقا کجای کار لنگان بود ؟!آیا ماده مرغ عشق مادر مبتلا به بیماری روانی شده بود ؟!واقعا این کار کدام یک از والدین بوده است ؟ مادر یاپدر این مرغ عشق ؟!آیا ما در این اتفاق دخیل بوده ایم ؟ چه میزان ؟ و چگونه ؟!جواب سوالات فوق را کم کم بررسی خواهیم کرد.آیا می دانید ماهانه چندین جوجه مرغ عشق در کشور عزیزمان ایران ، در این شرایط قرار می گیرند ؟مرجع مرغ عشق پردونه تا به امروز گزارش ها و سوالات متعددی را ، از راه های ارتباطی خود از شما عزیزان دریافت کرده است که حاکی از شیوع این مسئله بوده است ؛ لذا امروز به این مصیبت دلخراش پایان خواهیم داد ، البته با همت شما عزیزان .

   

  کتک خوردن جوجه مرغ عشق

  به راستی کار ماده مرغ عشق بوده است یا مرغ عشق نر ؟!کاملا پاسخ واضع است ؛ مرغ عشق ماده !آیا مرغ عشق مادر بیمار بوده است ؟ مثلا نوعی بیماری روانی مخصوص پرندگان ؟!جواب خیر است ! ماده مرغ عشق کاملا بر اساس غریزه خود عمل کرده بود.آیا ما نیز ، در این اتفاق مقصر بوده ایم ؟باید به عرض شما برسانیم که : بله ؛ مقصر اصلی شما هستید !ممکن است الان این واژه ها را با تعجب به زبان آورده باشید :من !!!!!!!!   اخه من چیزی کم نگذاشته بودم که !!!!! خوب چرا اخه !!!!!!!!!!!!  ای بابا !!!!!!!!!!!!!اگر قرار باشد ، دلیلش را در یک جمله خدمت شما گفته باشیم ، آن جمله این خواهد بود : دلیل ، سوء مدیریت شمابوده است .پس خوب دقت کنید ( کتک خوردن جوجه مرغ عشق ) :مرغ عشق های ماده ، در دوره های مختلف سال ، احساسات مختلف و متعددی را از خود به نمایش می گذارند؛ در هنگام جفتگیری یک رفتار خاص ، به هنگام تولید مثل یک نوع رفتار خاص ، به هنگام تخم گذاری و …مرغ عشق های ماده ، در هنگام تولد جوجه هایشان ، مانند تمام مادران، بسیار بسیار مهربان و مادرانه با جوجه های خویش تا به هنگام بزرگ شدنشان رفتار می کنند.نکته سوء مدیریتی شما هم دقیقا این جاست : ” بزرگ شدن جوجه مرغ عشق ها “اگر بزرگ شدن جوجه ها در سیکل طبیعی و برنامه ریزی شده ی آن ها جلو نرود ، نوعی خلل در این برنامه ریزی توسط ما ایجاد می شود.اصل ماجرا هم دقیقا این جایست که ماده مرغ عشق ،جوجه های با خون و دل بزرگ شده خود را ، دشمن خود تصور می کند و نهایتا می شود هر آنچه که دیدیم.به عبارتی بهتر و ساده تر ، حس مادرانه خود به حس زنانگی جهت جفتگیری با مرغ عشق نر مبدل می گردد؛ به همین علت دوران مادرانه خود را به پایان و برای تولید مثل بعدی اقدام می نماید. از آنجایی که مرغ عشق ماده در هنگام تولید مثل فقط و فقط مرغ عشق نر خود را امین و مونس خود می داند ، هرگونه خطر را با خشونت پاسخ می دهد. چه وجود یک مرغ عشق نر غریبه ، چه وجود یک مرغ عشق ماده دیگر ، چه وجود جوجه های سابق خویش !

  کتک خوردن جوجه مرغ عشق

  چگونه این خلل توسط ما ایجاد می شود ؟!

   

  ۱ – جدا نکردن جوجه هایی که کاملا دون خور شده اند.

  ۲ – خالی شدن لانه از وجود جوجه ها و بی توجهی ما به این مسئله.

   

  ۱- جدا نکردن جوجه هایی که کاملا دون خور شده اند :

  به همین سادگی : اگر جوجه های شما دون خور بشوند ، باید بلافاصله آن ها را از قفس والدین جدا کرد. در غیر این صورت ماده مرغ عشق رفته رفته حس مادرانه خود را نسبت به این جوجه های دون خور شده از دست داده و آن ها را تا حد مرگ کتک خواهد زد.

  ۲- خالی شدن لانه از وجود جوجه ها و بی توجهی ما به این مسئله :

   

  به همین سادگی : هیچ وقت جوجه هایی که هنوز دون خور نشده اند را نگذارید از لانه خارج بشوند؛ این مسئله باعث می شود مرغ عشق ماده ، لونه خود را خالی ببیند و گمان کند جوجه هایش کاملا مستقل شده اند !

  بنابراین ظرف چند ساعت درخواست تولید مثل مجدد ، به مرغ عشق نر از سوی این ماده صادر می شود ؛ بعد از اولین جفتگیری با وجود جوجه ها در قفس و غفلت شما عزیزان ، حس مادرانه مرغ عشق ماده حتی نسبت به کوچکترین جوجه خویش ، از دست می رود و درصورتی که ماده مرغ عشق ، جوجه خود را ببیند آن را به شدت و تا حد مرگ کتک خواهد زد.

  برای مدیریت این مشکل که البته شایع هم شده است ، لانه ای بزرگ تهیه کنید و سوراخ ورودی به لانه را در سقف ایجاد نمایید. اگر از لانه های پلاستیکی موجود در بازار استفاده می کنید ، درب کناری را با تکه ای چوب ببندید و سوراخی به همان قطر در سقف لانه ایجاد نمایید.

  هر زمان ، جوجه ای به کف قفس افتاد و پرهای آن کامل نبود ، باید بلافاصله آن را به درون لانه مجددا باز بگردانید.


  درمان اورژانسی این مشکل در :

  زخمی شدن مرغ عشق و درمان آن

   


  کنده شدن پوست سر جوجه مرغ عشق /  زدن جوجه مرغ عشق /  مرغ عشق جوجه زخمی /  خونی شدن جوجه مرغ عشق /  کتک خوردن مرغ عشق /  زخمی شدن جوجه مرغ عشق


  باتشکر از همراهی شما

  تهیه و نگارش : انجمن مرجع مرغ عشق پردونه / حق نگارش (پ ۵۴۲۲ ) محفوظ است .

  تهیه شده از کتاب ” نکات تخصصی پیرامون مرغ عشق ” نوشته اختصاصی انجمن پردونه

  ارزش این مطلب به دلیل مدت زمان حصول تجربه و دانش عملی ، بسیار بالاست لذا با ذکر منبع هنگام کپی برداری ، به خود و ما ، احترام شایان تقدیری بگذارید.

  DFSGSGRWERYWRY546476

 • کپی برداری بدون ذکر نام منبع ، بر اساس قوانین کپی رایت حاکم بر کشور پیگرد قانونی دارد.
 • درباره منتشر کننده این مطلب
 • اول از همه خیلی خوش حالم که در جمع موسسه پردونه هستم. خوب راستش بنده از زمانی که کوچیک بودم مرغ عشق رو دوست داشتم... اون زمان تا به الان ، دایی بنده پرنده خیلی داشت و داره ... مخصوصا مرغ عشق ...خوب حلال زاده به داییش میره دیگه ... من هم کم کم یه ناخنکی به مرغ عشق زدم ... و امروز این جا هستم تا تجربه خودم رو به اشتراک بگذارم.

  اگر در ارتباط با نوشته فوق سوالاتی برای پرسیدن دارید ، کلیک کنید ... انجمن پرسش و پاسخ پردونه در خدمت شماست.

  ۹ نظر برای “کتک خوردن جوجه مرغ عشق توسط مادر” پیدا شد ...

  1. علی گفت:

   من اینا رو خوندم گرخیدم. میدونستم وقتی بچه های حیوونا بزرگ بشن احساسات دو طرفه اونها تغییر میکنه اما نمیدونستم ماده واسه این دلیل کتکشون میزنه.
   منم قبلا چندبار جوجه کشی کردم ولی همشون حتی وقتی پر در میوردن یا کتک میخوردن یا پاشون میشکست و اخر. میمردن منم پشیمون شدم از خریدن دوبارشون.
   این مطالب تو کتابتون اومده؟ حتما کتابتون رو میخرم. دیگه وقتشه یکم تجربه کسب کنم و اینبار یه خانواده مرغ عشق درست حسابی بار بیارم.

  2. علیرضا گفت:

   بسیار ممنونم از نوشته های خوبتون.واقعا استفاده کردم.

  3. روزبه حامدی گفت:

   بسیار ممنون و تشکر بی پایان
   زنده باد پردونه

  4. سامانتا گفت:

   بسیار زیبا و کاربردی بود

  5. علی گفت:

   سلام…ممنون از اطلاعات مفیدتون…
   من اولین باره که دارم از مرغ عشق ها جوجه کشی میکنم…این راهنمایی و یادآوری باعث میشه که بتونیم یک جوجه کشی سالم و بودن اتفاقات ناگوار داشته باشیم

  6. محسن گفت:

   واقعا از زحمات شما سپاسگزارم متاسفانه من هم این جور شرایطی رو تجربه کرده بودم که متاسفانه جوجم مرد!

  7. جواد جواهری گفت:

   به نام خدا
   بسیار تشکر می کنم از مطالب بسیار مفیدتان مخصوصا مقاله فوق.
   نکته ای که خواستم به حضور شما عرض کنم این است که، من خودم به شخصه چون تعدادی مرغ عشق به صورت سالنی در حدود ۵۰ جفت نگه داری می کنم یکی از دغدغه های من این است که نکند کم بودن سواد علمی ممکن موجب کم توجهی یا خدای نکرده مرگ این پرندگان گردد.
   به همین خاطر از شما این خواهش رو دارم که با این رویکر مطالب را دسته بندی نموده که سالن داران عزیز از تحقیقات و زحمات شما کمال استفاده و بهره را ببرند.
   در ضمن اگر نرم افزار یا کتابی در رابطه با پرورش اصولی پرنگان زینتی مخصوصا مرغ عشق هست را معرفی بفرمایید.
   با تشکر از زحمات مدیر و گروه پردونه

  8. سجاد گفت:

   عالـــے و قابل درک

  9. سعید گفت:

   با سلام و تشکر از مطلب در خصوص کتک خوردن جوجه توسط مادرش
   من مرغ عشقهایی داشتم در قفس که چند بار جوجه دادن در شرایط یکسان ولی در دفعه های دوم یا سوم مادرشون مثل حالت جنون به بچه اش حمله میکرد و وظایف مادری اش هم مثل دفعه های قبل انجام نمیدآد
   پس میشه نتیجه گرفت تولید مثل زیاد میتونه روی اعصاب مادر تاثیر زیادی داشته باشد