آموزش کسب و کارهای اینترنتی شرکت پیشرونده در مورد انگل های داخلی یا آلودگی کرمی در مرغ عشق و راه حل های آن بیشتر بدانید!

در مورد انگل های داخلی یا آلودگی کرمی در مرغ عشق و راه حل های آن بیشتر بدانید! ...

در مورد انگل های داخلی یا آلودگی کرمی در مرغ عشق و راه حل های آن بیشتر بدانید!

اگر در مورد پرنده خود سوالی دارید کلیک کنید و سوال بپرسید!

در مرغ عشق آلودگی به انگل­های داخلی چندان متداول نیست و این آلودگی بیشتر در پرندگانی دیده می­شود که با سطح زمین در تماس هستند مثلا مرغ! تماس با زمین ، محیط های غیربهداشتی،آلوده و خاکی احتمال رویارویی و آلوده شدن مرغ عشق به انگل­های داخلی خصوصاً آن دسته از انگل­هایی که چرخه زندگی مستقیم دارند، را افزایش می­ دهد. دیوار و کف سرامیکی از نظر بهداشتی مناسب می باشد، زیرا به راحتی می­توان آنها را تمیز کرد. در صورتی که بستر و محیط اطراف مرغ عشق همواره خاکی باشد، کنترل انگل­های داخلی بسیار مشکل­تر خواهد بود.  وقتی رطوبت و آب با زمین و محیط خاکی و آلوده ، در تماس باشد ، وحشتناک تر هم  می شود!!!!

انگل های داخلی در مرغ عشق

 

 

در باغ وحش­ها و یا باغ پرندگان، بیشتر تمایل بر این است که گونه­ های مختلف پرندگان به صورت دسته جمعی و در محیطی شبیه به محیط طبیعی خود در معرض نمایش قرار گیرند. در چنین شرایطی به دلیل ناممکن بودن درمان انفرادی پرندگان ، مرگ و میرهایی در آن ها مشاهده می ­شود. این مسأله تا زمانی که میزبان­ های واسطه (کرک و پر و ریش و خاک و گل و لای و ظروف کثیف و غیره ) کنترل نشوند و آلودگی ­های محیطی کاهش نیابد، همواره وجود خواهد داشت . در مورد مرغ عشق هایی که به صورت انفرادی (جفت جفت) و  در محیط ­های تحت کنترل مثل سالن های تکثیر مجهز نگهداری می ­شوند، مشکلات مذکور مطرح به شدت کاهش می یابد! و کنترل انگلهای داخلی در این­گونه موارد با تجویز داروهای ضد انگل بسیار ساده خواهد بود؛ و به راحتی مرغ عشق های بیمار شناسایی و در صورت لزوم جدا و درمان خواهند شد. به همین علت است که پردونه همیشه توصیه می کند روش نگهداری دسته جمعی مرغ عشق ها می تواند به ضرر پرورش دهنده باشد.

اگر در مورد پرنده خود سوالی دارید کلیک کنید و سوال بپرسید!
سامان خدادوست

به قلم سامان خدادوست

سامان خدادوست بسیار مرموز است؛ او در تمام گروه های تلگرام حوزه پرورش و آموزش مرغ عشق حضور داشته است. او که از بچگی عاشق مرغ عشق بوده است، با انتشار دانش و تجربه خود و البته اخبار مسابقات اروپا، پردونه را برای پیشرفت در این حوزه یاری می نماید.

مشاهده صفحه ایشان


ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...