سبزیجات برای فنچ

سبزیجات برای فنچ

سلام دوستان عزیز

خانواده فنچ ها به خوردن سبزی ها و جوانه بسیار علاقه مند هستند. از این گروه سبزی ها و جوانه ها که تقریبا بهترین هستند مثالی می زنم

۱- اسفناج: برگ های ابدار اسفناج واقعا باب پسند فنچ هاست و خوردن ان را دوست دارند.

۲- جعفری: برگ های جعفری هم بسیار مورد پسند فنچ هاست ولی توصیه می شود زیاد به انها ندهید و به صورت تفریحی ماهی یک مرتبه بسیار عالی است.

۳- کاهو: کاهوی بسیار برای فنچ ها عالیست. فنچ هایی مثل گلدین فنچ واقعا علاقه به خوردنش دارند.

۴- شوید: برگ های شوید هم برای فنچ ها بسیار دلچسب است و بهتر است اگر فنچ های خود را داخل قفس های کوچک نگهداری می کنید شوید را مرتب برای تغذیه بدهید تا چربی های اضافه انها بسوزد و زیاد چربی نگیرند. چربی گرفتن بدن فنچ باعث جلوگیری از گذاشتن تعداد بیشتر تخم ها می شود.

۵- نعنا: برگ های نعنا بسیار برای هضم غذای فنچ ها عالیست. و دادن هفته دو یا سه مرتبه به انها برای سلامتشان عالیست.

۶- چمن: برگ های چمن و علف زار هم مورد توجه فنچ هاست.

۷- جوانه گندم: جوانه های گندم بسیار برای فنچ ها عالیست. داشتن انواع ویتامین های ب, ث واقعا به سلامت فنچ کمک می کند.

۸-  جوانه ماش: جوانه ماش نیز مثل جوانه گندم دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیار خوبی است که می تواند برای هر چه شاداب تر بودن فنچ ها کمک زیادی کند.

۹- گل تاج خروس: برگ ها و گل گیاه تاج خروس برای فنچ هایی که دچار یبوست شده اند بسیار خوب است تا رفع یبوست در فنچ شود.نویسنده : رضا زارعPARDONE

رضا زارع

رضا زارع
یک کلام ، من عاشق مرغ عشق هستم... و امروز به خاطر این علاقه و عشق این جا هستم... به نظر من مرغ عشق خیلی خیلی دوست داشتنی هستش ... و البته بسیار زیبا ... رنگ های به کار رفته در اون و خیلی چیزهای دیگه اون مخصوصا هوش بسیار این پرنده منو شیفته خودش کرده ... خیلی خوبه که پردونه این فرصت رو به امثال من داده تا مرغ عشق رو جهانی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...