بیماری چاقی در مرغ عشق و درمان آن

بیماری چاقی در مرغ عشق و درمان آن

بیماری چاقی در مرغ عشق!

چاقی
در هنگام چاقی بدن مرغ عشق تپل می شود و پرنده حرکت کمتری داشته و تجمع چربی در زیر پوست و در بدن پرنده بوضوح مشهود است.

 

 

 

علت  :
قفس کوچک و یا تغذیه مرغ عشق با دانه های مقوی و غذای چرب و همچنین داروهای تقویتی.

 

 

معالجه :
لازم است که پرنده را در یک قفس بزرگ و یا در فضای اتاق قرار داده تا بتواند به سهولت پرواز کند و از دادن غذاهای مقوی یا داروهای تقویتی خودداری کنید .

لازم به ذکر است که مرغ عشقهای ماده در هنگام خوابیدن روی تخم دچار افزایش وزن می شود که پس از بیرون آمدن جوجه ها و به دنبال این اتفاق ، مبادرت مادر به تغذیه جوجه ها بعد از مدتی کوتاه به وزن نرمال بر می گردد.

 

 

 

pardone

سامان خدادوست

سامان خدادوست
سامان خدادوست یک شعار دارد: زندگی کن و به طبیعت و حیوانات عشق بورز... من عاشق پرنده ها هستم. پرنده مورد علاقه من مرغ عشق و بعد ملنگو است. به پرنده های خودتون مهربانی کنید و کاری کنید احساس شادی کنند.
  1. سلام من یک جفت مرغ عشق خریدم که فروشنده گفت داره لونه گرم میکنه و الان یک ماه هست که اطراف مخرجش پراش ریخته و باد کرده نمی دونم تخم گیر کرده یا چربی هست لطفا راهنماییم کنید

  2. صفحه ی انجمن باز نمیشه…..از کجا بدونیم مرغ عشق چربی گرفته؟مرغ عشق مادم روی تخم هستش….ولی نمیدونستم که نباید دانه های چرب بدم.هر روز توی قفسشون تخم کتان سیاه و ارزن و تخم کاسنی و کافشه و تخم خرفه بوده…..هر روز هم به ماده شوید میدادم…ولی دانه خیلی زیاد نخورده…..ولی نمیدونم چربی داره یا نه؟
    پستی که گذاشتید عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...