×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 542622

تخمگذاری مرغ عشق

باسلام خدمت همه دوستان واساتیدگرامی میخواستم بدونم جفت مرغ عشقی دارم جفتگیری هم کردن ماده یکی دوبارمیره تولونه ودرمیاد دماغش هم قهوه ای شده ولی زیادتولونه نمیمونه لونه ش خوبه به نظرتون ؟چراتخم نمیذاره؟

 تخمگذاری مرغ عشق
پاسخ
شماره: 397233

سلام لونه خوبه

از نظر خوراک تقویتش کنید برای نطفه

گزارش تخلف
شماره: 697257

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که گاهی با تمام این راهکارها و حتی جفتگیری متعدد ، فرایند تولید مثل انجام نمیشه یا تنها یکی از موارد جفتگیری منجر به ایجاد نطفه و تولید مثل میشه ، البته موارد زیادی میتونه دلیل این مسله باشه از عدم آمادگی یک با هر دو پرنده تا مشکل اسپرم و بیماری و سن،تغذیه نامناسب ، و حتی محیط زندگی و نگهداری پرنده و ... مخصوصاً محیط نگهداری برروی آمادگی برای جفتگیری و تخمگذاری تاثیر زیادی داره .

اگر مرغ عشقتون جفت و برای جفتگیری کاملا آماده شده باشند شما شاهد مواردی مانند : تغییر رنگ قسمت اسفنجی نوک پرنده ،گشاد شدن حلقه دور چشم پرنده ،رقص و آواز پرنده نر و نوک تو نوک شدن با پرنده ماده ،ایجاد سر و صدا و نزدیک شدن به پرنده ماده و سعیدر جلب توجه کردن پرنده ماده و عکس العمل مرغ عشق ماده با صدا کردن پرنده نر و دعوت پرنده نر با جیک جیک کردن و ... خواهید بود .
در این مراحل شما میتونید مطمئن باشید که پرنده ها برای جفتگیری آماده هستند، بعد از جفتگیری مرغ عشق ها و تکمیل مراحل تولید مثل ، مرغ عشق ماده کم کم آماده تخمگذاری میشه و اصتلاحا شروع به گرم
کردن لونه می‌کنه ، اگر اینطور باشه احتمال زیاد مجددا قبل از تخم گذاری نشونه های رو میبینید که بهتره به اونها دقت کنید تا مطمئن بشید ،مثل رفت و امد بیشتر پرنده ماده و گاهی نر ، بی قراری پرنده ماده،وجود مقداری پر پرنده ماده درون لونه، نوک تو نوک شدن پرنده ماده و نر ، رفت و امد زیاد پرنده ماده به لونه، پهن شدن زیر شکم پرنده ماده ، حالت ورم کرده،بیحالی پرنده ماده،ظاهر بیمارگونه،زیاد شدن حجم مدفوع پرنده ماده و فاصله بیشتر بین دفع مدفوع،احتمال شل و سفید شدن مدفوع پرنده ماده،کم شدن جست و خیز پرنده ماده ،حتی کمک گرفتن از میله های قفس برای بالا و پایین رفتن ،بالا رفتن مصرف اب مرغ عشق ، بالا رفتن مرغ عشق نر و سوار شدن مرغ عشق نر روی پرنده ماده بدون اعتراض و مقاومت مرغ عشق ماده که در این مرحله به احتمال کامل پرنده درحال آماده شدن برای تخمگذاری هست

بهتره از همون اغاز این مراحل رژیم ویژه و مکمل های مورد نیاز اونهارو شروع کنی تا هم جفتگیری قوی و هم تخم های سالم و محکم و سلامت پرندتونو تضمین کنید .
همونطور که قبلا خدمتون عرض کردم پیشهاد میکنم رژیمی که خدمتون عرض کردم یکی از بهترین روشها
رژیم غذایی مناسب در این دوره هست .
برای مرغ عشق ،ارزن تازه ،تخم کتان،جوانه گندم ، سیب،جعفری،انواع مغز آجیل ، تخم مرغ و ... هست.
البته باید توجه داشته باشید که مرغ عشق علاوه بر دانه به سبزیجات،میوه ها و به ویتامین ، پروتئین ، کلسیم و مواد معدنی و مکمل هم نیاز داره ، که میتونید این مواد رو بصورت مواد طبیعی ( مثل : کف دریا ، تکه کچ ، پوست و خود تخم مرغ و ...) استفاده کرد یا میتوانید از پودر،شربت و قطره های تقویتی که براحتی میتونید از داروخانه یا دامپزشکی یا کلینیک ها تهیه و برای تحریک بیشتر تولید مثل استفاده‌ کنید .

پیشنهاد من بشما برای مکمل ها همون محلول ad3e هست که برای تقویت نطفه و تحریک آنها به جفتگیری و تکثیر، بالا بردن قدرت باروی،افزایش تعداد و استحکام تخم مرغ عشق و افزایش قدرت ایمنی مرغ عشق و پرنده ها میشه .

بعد طی مرحله تخم گذاری و اتمام این مراحل تنها ، انتظار شیرین ۱۸ تا ۲۱ روز برای تکمیل فرایند تولید مثل باقی میمونه ، که بهتره از این مرحله و کنجکاوی دیدن معجزه طبیعت لذت ببرید، انشالله بعد از طی
مرحله آخر ، شاهد تولد جوجه های پرندهای زیباتون خواهید بود .

در مورد لونه پرنده ، لونه از نظر ظاهری استاندارد هست ولی دریچه ورودی لونه اصلا مناسب نیست چون هم هیلی بزرگ و باز هست هم ارتفاع و فاصله دهنه از کف لونه خیلی کمه و با تولد جوجه و کنجکاو بودن اونها ، براحتی به خروجی دسترسی دارن و احتمال اینکه جوجه ها قبل از آمادگی خارج شدن از لونه بیرون بپرن یا بیفتن و باعث اسیب دیدن اونها بشه زیاده و تقریبا حتمی عست در ضمن با این مسله اکر هم برای جوجه ها مشکل فیزیکی پیدا نشه ، مشکل دیگه پیش میاد که پرنده های والدین با خروج جوجه از لونه فکر میکنن پرنده بزرگ و میتونه مستقل عمل کنه و دیگه اونهارو تغذیه نمیکنن و دوباره جفتگیری میکنن و جوجه هارو برای رفتن از لونه و قفس دایما میزنن و احتمال داره حتی بهشون صدمه بزنن یا حتی بکشن .

بهتره لونه رو تعویض کنید یا دهنه جلو لونه رو مسدود و از بالای لونه دریچه جدیدی باز کنید .

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با ارسال نظراتتون مارو برای اصلاح کاستی هامون یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان

 تخمگذاری مرغ عشق
گزارش تخلف
شماره: 797273

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که زمان مشخصی رو نمیشه برای جفتگیری که منجر به باروری مرغ عشق بشه رو در نظر گرفت؛شاید پرنده ها بارها جفتگیری کنند ولی فرایند تولید مثل انجام نشه یا تنها یکی از موارد جفتگیری منجر به ایجاد نطفه و تولید مثل بشه .
درضمن درسته پرنده ها درحال جفتگیری هستند و پرنده ماده ظاهرا امادگی جفتگیری داره اما غیر از جفتگیری موارد زیادی میتونه دلیل این مسله باشه که لقاحی صورت نگیره ، مثلا : یک یا هر دو پرنده مشکل اسپرم و بیماری و سن،تغذیه نامناسب و حتی محیط زندگی و نگهداری پرنده و ...

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که زمان و فصل ، مشخصی رو نمیشه برای جفت گیری مرغ عشق ها در قفس مشخص کرد، زمان و آمادگی برای جفت گیری مرغ عشق ها بستگی به خود پرندها داره ، هر وقت که مرغ عشق شرایط و جفت مناسب خودشون رو پیدا کنه می تونه جفت گیری و تولید مثل کنه که اکثرا انتخاب این جفت به عهده شماست تا جفت سالم و قوی و بدون مشکلی مخصوصاً از نظر سن و شرایط مطلوب برای تولید مثل داشته باشه .

البته غیر از مواردی که خدمتون عرض کردم و شرایط مطلوب خود پرنده و جفت اون ، شرایطی که میتونه تاثیر بیشری برای جفتگیری و تولید مثل مرغ عشق داشته باشه شامل قفس و لونه استاندارد ، تغذیه ، وسایل متفرقه، پرواز آزاد، دما و نوردهی مناسب باشه و شما باید تمام اصول و عوامل و شرایط رو برای اونها فراهم کنید .
اما در مورد تغذیه و ضعف پرنده بهترین و سریعترین راهکار برای جفتگیری و تولید مثل ، تغذیه پرنده ها با رژیم درست و مناسب و استفاده از مکمل ها ، قبل از شروع جفتگیری و در مراحل شکل گیری تخم و تخمگذاری و مرحله مراقبت و نگهداری تخم ها و حتی بعد از متولد شدن جوجه هاست .

ضمنأ استراحت درست و دقیق بین تخمگذاری (( حدودا بین یک تا دو ماه ، رعایت نکردن این مورد و جوجه گرفتنهای پی در پی باعث تحلیل و ضعیف شدن مرغ عشقها میشه ، مخصوصاً جفت ماده که باعث عدم تشکیل درست تخم و پوچ شدن تخم میشه ))
و تغذیه ، نگهداری ، ایجاد شرایط مناسب برای پرنده ماده برای جلوگیری از پوچ شدن تخم ها کاملا لازم هست .
بهترین پیشنهادی که میتونم برای رسیدن سریعتر به نتیجه دلخواهتون و جفتگیری مفید پرندهاتون بدم ، شروع یک رژیم مناسبه که شامل :

با استفاده از رژیم سبزیجات تازه تند (مثل: تره ، ریحان ، گشنیز ) و دانه و غلات محرک ( مثل شاهدانه و بلغور یا از دانه تازه،دانه های تقویتی و تخم سبزیجات و میوه هایی ( مثل :تخم کتان ، تخم ارزن تازه ، تخم جعفری و هویج ، دانه میوه کاج ،انواع دانه های ( مثل : ارزن تازه،تخم کتان،، هفت تخم ) و انواع جوانه دانه ها حتی بصورت مخلوط ( که می‌تونه مخلوط جوانه یا بصورت جداگانه دانه ها و بصورت مرحله ای استفاده کرد ) ، ( مثل : جوانه گندم ، ارزن ، شاهدانه و انواع دانه های علفی یکساله باشه ) و میوه و سبزیجات ( سیب ، هویج ، به ، گلابی ، جعفری و به و ... ) همچنین انواع مغز و آجیل و دانه و حبوبات نرم و مقوی و ... میتونید به این روند کمک کنید تا که زودتر پرنده ها تحریک بشن و عمل جفتگیری زودتر انجام بشه، البته علاوه بر موارد بالا بهتره از محرک های جنسی ، ویتامین ، پروتئین ، کلسیم و مواد معدنی ( میتونید این مواد رو بصورت مواد طبیعی مثل : کف دریا ، تکه کچ ، پوست و خود تخم مرغ و ...) استفاده کنید .
درضمن مکمل ،مواد معدنی و محرک رو هم فراموش نکنید ،شما میتونید از شربت ،قرص ،قطره های تقویتی مانند ad3e و مکمل های طبیعی یا اماده در داروخانه ، دامپزشکی یا کلینیک و عطاری ها برای تحریک مرغ عشقتون استفاده کنید .
پیشنهاد میکنم که قبل از شروع مراحل جفتگیری رژیم ویژه و مکمل های مورد نیاز اونهارو شروع کنی تا هم جفتگیری قوی و هم تخم های سالم و محکم و سلامت پرندهاتون رو تضمین کنید .

در مورد اونه پرنده با گذشتن از ظاهر فانتزی اون ، نظر لونه استانداردی نمیاد ، البته داخل اون مشخص نیست ولی کمترین مشکلی که میشه از این لونه گرفت که مشکل کوچیکی هم نیست ، اندازه و ارتفاع ورودی لونه هست که برای جوجه ها اصلا مناسب نیست و احتمال سقوط اونها از لونه و صدمه دیدن اونها خیلی بالاست ، غیر از اونکه بنظر داخل لونه هم صاف و صیقلی بنظر میاد که میتونه برای پاهای پرنده ماده و جوجه ها مشکل ایجاد کنه ، در ضمن با خروج جوجه ها یا سقوط اونها پرنده عای والدین ممکنه به اشتباه بیفتن و دوباره جفتگیری کنن و دیگه به جوجه ها دون ندن و یعی در بیرون کردن اونها از قفس و صدمه به اونها یا دلیل مرگشون بشن ، پس بهتره لونه رو تعویض کنید یا دهانه ورودی جلو اون رو ببندید و دهنه جدیدی در بالای لونه باز کنید .

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با ارسال نظراتتون مارو برای اصلاح کاستی هامون یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

 تخمگذاری مرغ عشق
گزارش تخلف

برای دادن پاسخ می بایست عضو انجمن باشید

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...