×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 542719

جلوگیری از پرخاشگری

با سلام به دوستان و کارشناسان در مورد پرخاشگری و گاز گرفتن مرغ عشق دارو یا غذا یا عرق یا... هست که بتونه پرنده رو تا رفع مشکل اروم کنه سپاسگزارم

شماره: 997552

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که علت نوک زدن و پرخاشگری مرغ عشق ممکنه نارضایتی از خواب و غذا باشه . بهتره یک برنامه غذایی مناسب و دقت و حساسیت بیشتری در برنامه خواب مرغ عشق داشته باشید .
توجه داشته باشید که از یک برنامه غذایی متنوع استفاده کنید.
خوردن غذا های تکراری حتی در صورت داشتن برنامه کافی نمی باشد. جوانه ها، سبزیجات و حبوبات را به برنامه غذایی پرنده اضافه کنید.
همچنین به زمان خواب مرغ و ح۷ عشق توجه کافی داشته باشید .
ترس و اضطراب مهمترین دلایل گاز گرفتن مرغ عشق ها هستند .
گرفتن و جابجایی پرنده و دنبال کردن و اجازه ندادن پرواز آزادانه و بازی با اسباب‌بازی ، صحبت با صدای بلند ، تنبیه کردن ، داد زدن ، تحریک پرنده ، ترساندن ، پاشیدن اب ، تنها گذاشتن پرنده برای مدت طولانی و جلوگیری از سرگرمی های مورد علاقه پرنده و ... میتونه مرغ عشق رو به شدت به خشونت و پرخاشگری ، جیغ زدن و گاز گرفتن تشویق کنه و انجام ندادن این رفتار و کارها میتونه برعکس عمل کنه و از پرخاشگری پرنده جلوگیری کنه .

( اگر به تازگی مرغ عشق خریدید باید چند هفته بهش فرصت بدید تا به شما عادت کنه . )

گفتنی است هر تغییری در برنامه روزمره و همیشگی پرنده باعث عصبانی شدن و گاز گرفتن پرنده میشه، اگر تغییری در محل نگه داری یا زندگی پرنده به وجود آمده باید به اون فرصت کافی بدید و در ضمن مطمئن باشید که آب و غذای کافی برای تغذیه پرنده وجود داره تا سبب عصبانیت و پرخاشگری پرنده نشه .

داد زدن ، تنبیه و خشونت یکی از دلایل پرخاشگری و گاز گرفتن مرغ عشقه که پرنده را تحریک و باعث میشه تا گاز گرفتن را تکرار کنه تا عکس العمل شما رو ببینه ، همچنین باعث ایجاد ترس و استرس در پرنده میشه .
هیچ وقت برای تنبیه روی پرنده آب ، مخصوصا با آب پاش نپاشید، همینطور پرنده رو به عنوان تنبیه داخل قفس نندازید و از اسباب بازی برای پرت کردن حواس پرنده (در موقع گاز گرفتن) استفاده نکنید ، چون قفس جای امنی برای پرنده هست ، که پرنده این کار را به عنوان پاداش تلقی می کنه .
در پایان اگر در خانه فقط یک مرغ عشق دارید و با مشکل گازگرفتن این پرنده مشکل دارید ابتدا سعی کنید علت گازگرفتن مرغ عشق را تشخیص دهید و سپس شروع به درمان گازگرفتن مرغ عشق کنید.

برای کم کردن پرخاشگری مرغ عشق علاوه بر مواردی که خدمتون ذکر کردم میتونید از خواص عرقیجات و میوه جات ، دانه ها برای مرغ عشق استفاده کرد .

توجه : استفاده از عرقیجات سالم تر و مفید تر از دارو های شیمیایی عمل میکنه که چند مورد از خواص ارامش بخش و ضد لسترس و پرخاشگری اونهارو خدمتون عرض میکنم .

عرق بید : آرام بخش

عرق چهل گیاه : تقویت عمومی و تقویت اعصاب

عرق شنبلیله : آرام بخش، اشتها آور ،نیرو بخش و مقوی

عرق گل گاو زبان : آرام بخش،ضد استرس، مقوی اعصاب 

عرق یونجه : چاق کننده، مولد خون، نیرو دهنده قوای جنسی، تقویت کننده عمومی بدن و اعصاب

دارچین : آرام بخش ، بخاطر داشتن آنتی بیوتیک زیاد مخصوصا پنی سیلین مقاومت بدن را در مقابل امراض زیاد میکند و تقویت قدرت ایمنی بدن و اعصاب

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با ارسال نظراتتون مارو برای اصلاح کاستی هامون یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان

 جلوگیری  از پرخاشگری
بهترین پاسخ از نظر حسن کرمی
گزارش تخلف

این سوال توسط پرسشگر بسته شده است. زمانی این اتفاق می افتد که پرسش کننده به پاسخ خود رسیده باشد.

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...