×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 942729

گرفتن نوک ترک خورده مرغ عشق

با سلام به عزیزان و کارشناسان گرامیش یا شرایط کوتاه کردن نوک و ناخن مرغ عشق رو لطف میکنید توضیح بدید در ضمن مرغ عشق هنوز جوجه هست ایا مشکلی پیش نمیاد یا بعد از سن بلوغ کوتاه کنم سپاسگزار هستم

شماره: 197468

سلام آقای حسن کرمی این کار محدودیت سنی نداره فقط قبل از این کار حتما چرا بر نوک یا ناخنی که می خواهی بگیری بنداز تا رگ ها معلوم بشود که هنگام گرفتن نوک یا ناخن به رگش نزنی که موجب خونریزی نشه .
درضمن حتما و حتما باید ناخنش را موری بگیری که به پایین باشه اینجوری بگم که نمیتونی تیزیشو بگیری و فقط می تونی کوتاه ترش کنی ⚘⚘

گزارش تخلف
شماره: 197544

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که کوتاه کردن ناخن و نوک مرغ عشق سن و شرایط خاصی نداره ولی اگر سن پرنده شما زیر سه ماه هست و بلندی و یا مشکل نوک و ناخن پرنده برای اون مشکلی ایجاد نمیکنه بهتره کمی صبر کنید تا پرنده بزرگتر و بالغ بشه ، جوجه مرغ عشق با بزرگ شدن و همینطور باهوش تر شدن ، بصورت غریزی خودش با وسایل و ابزار مثل کف دریا ، کچ و ... یا با جویدن ناخن ها و جویدن اجسام و حتی مالیدن شدید نوک بالا و پایین بهم اونهارو کوتاه میکنن که شاید بارها این حرکات و صداها رو دیده یا شنیده باشید .
در مورد کوتاه کردن نوک و ناخن پرنده بهتره این کارو به کسی که تجربه قبلی کوتاه کردن نوک و ناخن پرنده رو داره بسپارید یا به کلینیک حیوانات مراجعه کنید .

اما اگر خودتون اعتماد بنفس و تمرکز و دقت لازم دارید ،با استفاده از ناخنگیر تیز و تمیز ضدعفونی شده و یک چراغ قوه نسبتا قوی مراحل زیر دنبال کنید.
پس از شستشو و ضدعفونی دستهاتون،ابتدا مرغ عشق رو به ارومی گرفته و بوسیله چراغ قوه نوک یا ناخن پرنده رو معاینه کنید ، در قسمت نوک یا ناخن پرنده قسمت مرده و بدون رگ پرنده رو در ذهنتون بسپارید یا علامت‌گذاری کنید و بوسیله ناخنگیر از دو طرف نوک پرنده به سمت مرکز وسط نوک پرنده بصورت فلش نوک رو کوتاه کنید .

نکته : دقت کنید کاملا از قسمت سفید شده کوتاه نکنید و کمی فاصله بگیرید تا رگهای خونی رو قطع یا مجروح نکنید اگرنه باعث خونریزی حتی مرگ پرنده بشید یا نوک رو ناهماهنگ یا ناقص کنید .

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با نظراتتون مارو به بهتر شدن یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

 گرفتن نوک ترک خورده مرغ عشق  گرفتن نوک ترک خورده مرغ عشق
بهترین پاسخ از نظر حسن کرمی
گزارش تخلف

این سوال توسط پرسشگر بسته شده است. زمانی این اتفاق می افتد که پرسش کننده به پاسخ خود رسیده باشد.

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...