×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 444927

بی حالی جوجه مرغ عشق

با سلام من در خصوص بی حالی جوجه مرغ عشق هام سوال داشتم تقریبا ۳ماه پیش مرغ عشق هام تخم کردن و سه تا از تخم ها جوجه شد جوجه ها الان بزرگ شدن و ۱ونیم ماهه هستن جفت نر و ماده اون ها را میزدن و مجبور به جدا کردنشون شدم الان دو تا از جوجه مرغ عشق ها خیلی بی حالن و انگار به حالات مرگ هستن خیلی نگرانشون هستم لطفا جوابم را بدید در دورانی هم که پیش مادر و پدرشون بودن تخم مرغ ،جعفری و هویج بهشون میدادیم به اضافه ارزن

پاسخ
شماره: 3101556

با سلام خدمت شما دوست عزیز جناب اقائی

متاسفانه گاهی این مشکل پیش میاد که بیشتر به دو دلیل کلی میتونه باشه ، اوا اینکه احتمالا پرنده رو کمی زودتر از حد معمول از والدین جدا کردید یعنی زمانی که هنوز درست دونخور نشده و یا در مرحله نرم خور هستن که اکثرا به این موضوع دقت نمیشه و متاسفانه پرنده بعد از مدت کوتاهی بدلیل سوءتغذیه و ضعیف شدن این مشکل رو پیدا میکنه و متاسفانه اگر سریع به پرنده کمک و تقویت نشه پرنده تلف میشه ، اما نگران نباشید ،مشکل اونقدر هم سخت نیست و فقط یک نکته ریز کوچیک داره ، شما اگر زمان مناسب جوجه هارو از والدین جدا کنید و موارد و اصول اونو رعایت کنید ،هیچ مشکلی پیش نمیاد .
اکثرا جوجه مرغ عشق هارو میشه حدودا از ۲۰ تا ۴۵ و گاهی ۵۰ روزگی از والدین جدا کرد که البته بستگی به تصمیم شما و قصد جداسازی شما داره که گاهی برای دستی کردن و آموزش جوجه عست که از خدود بیت روزگی از والدین جدا میشن و گاهی تنها برای تولید مثل و افرایش جمعیت نذغ عشق عاست که بستگی به خودتون یا زمانی داره که نرغ غشق عا جوجه هارو از لونه بیرون میکنن و اونهارو تغذیه نمیکنن با به اونها صدمه میزنن که شما مجبور به جداسازی میشید، البته در این زمان شما باید به جثه و سلامت و سرحال و قوی،دونخور شدن اونها توجه کنید تا مشکلی پیش نیاد که اکثرا با رعایت تموم این موارد بعد از جدا کردن پرنده از والدین که مشکلی وجود نداره ، ولی گاهی بعد از جداسازی و گذشت مدتی یکی یکی مشکلات شروع میشه ،اولین حالت چیزی شبیه فلج شدن و بی حالی ،حالات بیماری و چرت زدن و... هست که بعد از این موارد گاهی یهو میبینید خدایی نکرده پرنده تلف شده ، تمام این مشکلات فقط بخاطر مدت کوتاهی اتفاق میفته،چند روزی که اکثرا بدلیل بی دقتی و توجه نکردن به اصول بعد از جدا کردن جوجه از والدین پیش میاد ، اکثرا دوستان قبل اینکه مرغ عشق نوجوان بتونه کاملا بدون حمایت والدین تغذیه و مستقل بشن جدا میکنن ، بعد از جداسازی پرنده ها مشاهده نهایت چند مدت که بواسطه تغذیه و انرژی دریافتی از والدین سرپا و سلامت هستند دیگه به جوجه ها دقت و توجه لازم رو ندارند ، اما بعد گذشت این مدت ، متاسفانه ، کم کم مشکلات شروع میشه ،دوستان لطفا کاملا دقت کنید بعد از جدا کردن جوجه ها به محض اینکه مواردی که ذکر کردم دیدید ، سریعا این اقدامات رو انجام بدید ، حداقل چند روز و به پیشنهاد من حداقل یک هفته جوجه هارو حتما با غذاهای شبیه غذاهای والدین تغذیه کنید ( سرلاک یا غذاهای مشابه اون،که میتونید بصورت آماده تهیه کنید یا خودتون تهیه کنید ) و حداقل اگر دون بازی پرنده رو میبینید تا مدتی از دونه های خیس کرده و غذاهای نرم که خوردنش برای جوجه راحت باشه استفاده کنید ، همزمان با دوره نرم خور یا دونه بازی خودشون تا زمانی که مطمئن بشید کاملا میتونه خودشو سیر کنه و آب و دونه مرتب و کافی میخوره این کارو ادامه بدید .
اگرنه مطمئن باشید احتمال مرگ جوجه شما بالای پنجاه درصد هست ، حتی اگر حس کردید کاملا تغذیه میکنه خودشو بازم ریسک نکنید و حداقل چند روز اینکارو انجام بدید یا حداقل یکروز اونارو تحت نظر بگیرید و با احساس ضعف و کم شدن فعالیت و شیطنتشون تغذیه رو شروع کنید .

اما مورد بعدی ، احتمال ایجاد این مشکل مخصوصاً در فصل سرد سال میتونه سرما و عدم دمای مناسب برای جوجه باشه که ممکنه حتی سرما و سوز کمی باعث صدمه دیدن و فلج شدن یا مرگ جوجه ها بشه ، چون در مرحله رشد جوجه های خیلی اسیب پذیر هستند چه از نظر تغذیه و چه از نظر دما و رطوبت .

( دمای محیط بین 22 الی 26 درجه سانتی گراد باشه )


روش درست کردن سرلاک خانگی :

نوع اول :
مواد لازم:
۱-ارزن (۳۰گرم)
۲-تخم کتان (۱۰ گرم)
۳-مغز تخمه آفتابگردان خام (۵ گرم)
۴-پودر سفیده تخم مرغ(۵ گرم)
۵-آرد ذرت(۵ گرم)
۶-مولتی ویتامین پودری(اگر موجود بود)

طرز تهیه :

ابتدا ارزن و کتان تمیز رو به نسبت ۳ به ۱ داخل دستگاه آسیاب کن یا همون یک دو سه قرار میدیم و به مدت کوتاه روشن میکنیم طوریکه ارزن و کتان از پوست جدا به و بعد با یک عدد الک درشت الک کنید مغز از پوسته جدا بشه بعد دوباره داخل آسیاب بریزید و پودر کنید
همینکارو هم با مغز تخمه آفتابگردان انجام میدیم و در نهایت پودر سفیده تخم مرغ که میتونید از لوازم قنادی تهیه کنید و آرد ذرت رو هم مخلوط کنید و همه رو با هم میکس کنید در ظرف در دار قرار بدید هر دفعه به اندازه نیاز با آب ولرم جوشیده مخلوط کنید و تمام سرلاک خانگی عروس هلندی شما اماده مصرفه .

نوع دوم:

مواد لازم:

۱- گندم پوست کنده (یک پیمانه)
۲- جو پوست کنده (یک پیمانه)
۳- برنج مرغوب ایرانی (یک چهارم پیمانه)
۴- آرد ذرت (یک ششم پیمانه)

طرز تهیه:

گندم و جو پوست کنده را می توانید از سوپرمارکت تهیه کنید. بعد از تهیه گندم و جو و برنج را در آسیاب ریخته و بصورت پودر درآورید و از الک بسیار ریز رد کنید.
سپس با آرد ذرت مخلوط کرده و آماده درست کردن میشود.
اگر آرد ذرت نبود میتوانید مقداری بیسکوییت مادر هم استفاده کنید.

روش تهیه جوانه و دانه خیس کرده : مقداری دانه ( گندم ، ارزن ، ... ) یا مخلوطی از اونهارو درون ظرف اب ریخته و یک شب بزارید بمونه تا دونه ها خیس بخوره و نرم بشه ، برای تهیه جونه گندم همین کارو انجام بدید و بعد از یک شب دونه هارو داخل دستمال مرطوب در جای گرم قرار بدید تا دانه ها نیش بزنن و قبل از رویش سبزینه اونهارو استفاده کنید ، فقط توجه کنید هر روز اب دونه هارو عوض کنید که بو نگیره و در ضمن ب

 بی حالی جوجه مرغ عشق
گزارش تخلف

برای دادن پاسخ می بایست عضو انجمن باشید

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...