×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 144986

علت پف کردن مرغ عشق

با سلام به دوستان و راهنماهای گرامی سوالی از شما دارم که ممنون میشم پاسخگو باشید چه دلیلی باعث پف کردن مرغ عشق میشه دلیل بیماری خاصی میتونه باشه یا فقط بدلیل سرما هست سپاسگزارم

شماره: 4101602

با سلام خدمت شما دوست عزیز آقای کرمی

خدمت شما عرض کنم که کلا پف کردن مرغ عشق و اکثر پرنده ها نشانه وجود مشکل یا بیماری هست .
البته پف کردن مقطعی و کوتاه مشکلی نداره و ممکنه بخاطر سرما ، یا خستگی در کردن و ریلکس کردن باشه ، اگر مرغ عشقتون نشانه های خاصی از بیماری نداره ( مثل اسهال ، یبوست ، لرزش ، تیک دم ،ژولیدگی پرها، کثیف بودن پرهای مقعد ، خستگی ،ابریزش بینی ، عطسه و ... ) احتمالا بخاطر بی حوصلگی و یکنواخت شدن زندگی روزمره و نبودن و وجود نداشتن انگیزه و هیجان ، همچنین تغییر محیط ، قرار گرفتن در محل زندگی جدید ، تغییر صاحب پرنده ، مردن جفت یا جوجه پرنده و ... میتونه باشه .
این موارد خیلی زود محیط قفس رو برای مرغ عشق خسته و کسل کننده می‌کنه و باعث گوشه گیری و افسردگی و کم انرژی شدن مرغ عشق میشه که باید با یک رژیم مناسب ، خستگی و کم تحرکی و بیحالی اون رو با انرژی بیشتر و تغذیه مناسب ، کمتر کنید .

اما اگر نشانه های بیماری رو مشاهده میکنید نسبت به نشونه ها ، دلیل و بیماری رو پیدا و درمان رو شروع کنید ، اگر علایم بیماری که در بالا ذکر کردم رو مشاهده میکنید لطف کنید و اونهارو ارسال کنید تا راهنمایی های لازم رو خدمتون عرض کنم .
چون با عدم اطلاع از نشونه های بیماری متاسفانه نمیشه بصورت حدسی نوع بیماری و درمان اون رو ذکر کرد و بجای راهنمایی و روش درمان درست جون پرنده شمارو به خطر انداخت ، تنها پیشنهادم قبل از دریافت اطلاعات لازم ، گرم نگه داشتن محیط پرنده و تغذیه مناسب و مقوی و استفاده از مکمل های مورد نیاز برای افزایش مقاومت و ایمنی بدن پرنده هست ، البته امیدوارم نشانه ای از بیماری وجود نداشته باشه و انجام موارد ذکر شده مرغ عشق شما مشکلش بزودی حل بشه و شما هم از نگرانی بیرون بیاد .
اما با این حال نشونه های اصلی یک پرنده سالم رو خدمتون عرض میکنم که با نشونه های بیماری پرنده که عرض کردم رو با شرایط پرندتون مقایسه کنید و نتیجه کلی و دلیل اصلی پف کردن پرندتون رو کاملا با اطمینان و دقیق تفکیک و تشخیص بدید .
از نشونه های اصلی و مهم پرنده سالم ، چشمهای گرد و براق و سیاه است (البته نژاد آلبینو دارای چشمهایی قرمز است) اگر پرنده در حالت استراحت نباشد ، نباید چشمهایش خمار و بی حال باشه .
همچنین دم پرنده سالم همیشه در راستای بدنش قرار داره و مدفوع پرنده نباید حالت آبکی داشته باشد (برای بررسی و اطمینان و مطلع شدن به کف قفسی که پرنده در آن قرار دارد نگاه کنید).

بهترین پاسخ از نظر حسن کرمی
گزارش تخلف

این سوال توسط پرسشگر بسته شده است. زمانی این اتفاق می افتد که پرسش کننده به پاسخ خود رسیده باشد.

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...