×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 345024

مرغ عشق

سلام

من الان یکسال هست که یک جفت مرغ عشق دارم هنوز فکر کنم حتی جفت گیری هم نکردندمیشود من رو راهنمایی کنید که تا اینکه از آنها پچه بگیرم

پاسخ
شماره: 6101847

با سلام خدمت شما دوست عزیز اقای میرعرب

خدمت شما عرض کنم که بطور کلی نمیشه با ایجاد شرایط مناسب منتظر چیزی که میخوایم باشیم ، چون جفت شدن و جفتگیری پرنده ها زمانبندی خاصی نداره ، البته منظورم داخل قفسه ولی در طبیعت اکثرا در فصل بهار و با شروع بارندگی های فصلی جفتگیری شروع میشه ، ولی در قفس حتی با وجود اینکه دما ،محیط و شرایط اکثرا محیا باشه ، زمان مشخصی رو نمیشه برای جفت شدن و حتی جفتگیری که منجر به باروری مرغ عشق بشه رو در نظر گرفت و هر زمانی پرنده نر و ماده آمادگی و شرایط جفتگیری و احساس امنیت و ارامش رو حس کنن شروع به جفت شدن و جفتگیری و تولید مثل میکنن ، حتی شاید بعد جفت شدن پرنده ها بارها جفتگیری کنند ولی فرایند تولید مثل انجام نشه یا تنها یکی از موارد جفتگیری منجر به ایجاد نطفه و تولید مثل بشه .
در ضمن گاهی فقط فراهم کردن محیط و ارامش و شرایط پرنده برای جفتگیری کافی نیست و شما علاوه بر شرایط و محیط باید خود پرنده ها رو هم برای جفت شدن و جفتگیری آماده و تحریک کنید ، که شامل پرنده نر و هم ماده میشه ، که البته اولویت تحریک و آمادگی برای پرنده نر هست ، چون بعد از اینکه پرنده نر آماده جفتگیری و اصتلاحا مست شد ، با تحریک و حرکات ، آواز ، رقص و نوازش باعث تحریک و دعوت پرنده ماده برای جفت شدن و جفتگیری و تولید مثل میشه .
البته موارد زیادی میتونه دلیل این مسله باشه که روی جفت شدن یا جفتگیری یا باروری تاثیر بزاره ، از عدم بلوغ یا عدم آمادگی ، یک با هر دو پرنده تا مشکل اسپرم و بیماری و سن،تغذیه نامناسب و حتی محیط زندگی و نگهداری پرنده و ... مخصوصاً آمادگی و محیط نگهداری پرنده بسیار موثره ،ا گر محیطی پر رفت و آمد و شلوغ باشه و پرنده احساس عدم امنیت و استرس و ترس داشته باشه میتونه روی آمادگی برای جفتگیری و تخمگذاری تاثیر زیادی داشته باشه .

اگر مرغ عشقهاتون جفت و برای جفتگیری کاملا آماده شده باشند شما شاهد مواردی مانند : تغییر رنگ قسمت اسفنجی نوک پرنده ،گشاد شدن حلقه دور چشم پرنده ،رقص و آواز پرنده نر و نوک تو نوک شدن با پرنده ماده ،ایجاد سر و صدا و نزدیک شدن به پرنده ماده و سعی در جلب توجه کردن پرنده ماده و عکس العمل مرغ عشق ماده با صدا کردن پرنده نر و دعوت پرنده نر با جیک جیک کردن و ... خواهید بود .
در این مراحل شما میتونید مطمئن باشید که پرنده ها برای جفتگیری آماده هستند، بعد از جفتگیری مرغ عشق ها و تکمیل مراحل تولید مثل ، مرغ عشق ماده کم کم آماده تخمگذاری میشه و اصتلاحا شروع به گرم
کردن لونه می‌کنه ، اگر اینطور باشه احتمال زیاد مجددا قبل از تخم گذاری نشونه های رو میبینید که بهتره به اونها دقت کنید تا مطمئن بشید ،مثل رفت و امد بیشتر پرنده ماده و گاهی نر ، بی قراری پرنده ماده،وجود مقداری پر پرنده ماده درون لونه، نوک تو نوک شدن پرنده ماده و نر ، رفت و امد زیاد پرنده ماده به لونه، پهن شدن زیر شکم پرنده ماده ،که در این مرحله به بطور حتم پرنده درحال آماده شدن برای تخمگذاری هست .

اما اگر با جفت شدن و جفتگیری پرنده ها مشکل دارید ، بهترین پیشنهادی که میتونم برای رسیدن بهتر و سریعتر به نتیجه مدنظرتون بدم ، شروع یک رژیم مناسبه ، که شامل :
استفاده از رژیم سبزیجات تازه (مثل: کرفس ، ریحان ، گشنیز ) و دانه و غلات مقوی ( مثل بلغور یا دانه های تازه،دانه های تقویتی و تخم سبزیجات و میوه هایی ( مثل :تخم کتان ، تخم ارزن تازه ، تخم جعفری ، دانه میوه کاج ، تخم کاهو و انواع دانه های ( مثل : ارزن تازه،تخم کتان،، هفت تخم ) و انواع جوانه دانه ها حتی بصورت مخلوط ( که می‌تونه مخلوط جوانه یا بصورت جداگانه دانه ها و بصورت مرحله ای استفاده کرد ) ، ( مثل : جوانه گندم ، ارزن ، شاهدانه و انواع دانه های علفی یکساله باشه ) و میوه و سبزیجات ( سیب ، هویج ، به ، گلابی ، جعفری و میوه به و ... ) همچنین انواع مغز و آجیل و دانه و حبوبات نرم و مقوی و ... البته علاوه بر موارد بالا بهتره از ، ویتامین ، پروتئین ، کلسیم و مواد معدنی ( میتونید این مواد رو بصورت مواد طبیعی مثل : کف دریا ، تکه کچ ، پوست و خود تخم مرغ و ...) هست .
درضمن مکمل ،مواد معدنی رو هم فراموش نکنید ،شما میتونید از شربت ،قرص ،پودر و قطره های تقویتی ( مانند : ad3e ) و مکمل های اماده در داروخانه ، دامپزشکی یا کلینیک و عطاری ها برای تقویت مرغ عشقتون استفاده کنید .

بهتره زمانی از رژیم تقویتی استفاده کنید که پرنده ضعیف شده باشه یا بخواید رشد سریعتر و اندام قوی تری داشته باشه یا اینکه بخواید از پرنده جوجه کشی کنید یا بخواید پرنده هاتون برای جفتگیری آماده کنید یا در دوره تخمگذاری متمادی پرنده ، میتونید با این رژیم به مرغ عشقتون کمک کنید تا زودتر مراحل برای جفت شدن ، آمادگی برای جفتگیری ، مرحله تشکیل و تولید تخم سالم و بدون مشکل رو پشت سر بزاره .

( در ضمن پیشنهاد میکنم که حتما همیشه با مشاهده علایم جفتگیری و تخمگذاری پرنده یا با شروع مرحله تخمگذاری ، رژیم ویژه و مکمل های مورد نیاز اونها رو که خدمتون عرض کردم رو شروع کنید تا هم تخمگذاری مطمئن و هم تخم های سالم و محکم و سلامت پرندهاتون رو تضمین کنید . )

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با نظراتتون مارو به بهتر شدن یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

 مرغ عشق
گزارش تخلف
شماره: 5101854

با سلام خدمت شما دوست عزیز آقای میرعرب

خدمت شما عرض کنم که نسبت به سن مرغ عشقهاشون و نشونه های که فرمودید پرنده شما تقریبا بالغ و برای جفتگیری اماده هستند ،البته از این نظر عرض میکنم تقریبا چون گاهی سن بلوغ کامل در پرنده های مرغ غشق بین ۹ تا ۱۲ ماه طول میکشه ، البته ،محیط ، شرایط و تغذیه و ... میتونه روی این ، تاثیر بزاره این زمانهای استاندارد رو تغییر بده ، حتی گاهی پیش امده که پرنده مخصوصاً ماده در چهار ماهگی به آمادگی تولید مثل رسیده حتی جفتگیری و تخمگذاری موفقی هم داشته و با موفقیت جوجه های خودشونم بزرگ کردن ، البته در هر موردی استثناهای هم وجود داره ولی بطور استاندارد سن بلوغ مرغ عشق ها بین ۶ تا ۱۲ ماهگی اتفاق می‌افته ، بهرحال بهتره شما مدتی پرندهاتون رو با رژیم مناسب تغذیه و از محرک های تولید مثل تغذیه کنید و تمام شرایط مورد نیاز رو برای پرندهاتون محیا کنید ، انشاالله که هر چه رودتر به نتیجه دلخواتون برسید .
برای این منظور شما میتونید از رژیم غذایی با استفاده از رژیم سبزیجات تازه تند (مثل: تره ، ریحان ، گشنیز ) و دانه و غلات محرک ( مثل شاهدانه و بلغور یا از دانه تازه،دانه های تقویتی و تخم سبزیجات و میوه هایی ( مثل :تخم کتان ، تخم ارزن تازه ، تخم جعفری و هویج ، دانه میوه کاج ،انواع دانه های ( مثل : ارزن تازه،تخم کتان،، هفت تخم ) و انواع جوانه دانه ها حتی بصورت مخلوط ( که می‌تونه مخلوط جوانه یا بصورت جداگانه دانه ها و بصورت مرحله ای استفاده کرد ) ، ( مثل : جوانه گندم ، ارزن ، شاهدانه و انواع دانه های علفی یکساله باشه ) و میوه و سبزیجات ( سیب ، هویج ، به ، گلابی ، جعفری و به و ... ) همچنین انواع مغز و آجیل و دانه و حبوبات نرم و مقوی و ... میتونید به این روند کمک کنید تا که زودتر پرنده ها تحریک بشن و عمل جفتگیری زودتر انجام بشه، البته علاوه بر موارد بالا بهتره از محرک های جنسی ، ویتامین ، پروتئین ، کلسیم و مواد معدنی ( میتونید این مواد رو بصورت مواد طبیعی مثل : کف دریا ، تکه کچ ، پوست و خود تخم مرغ و ...) استفاده کنید .
درضمن مکمل ،مواد معدنی و محرک رو هم فراموش نکنید ،شما میتونید از شربت ،قرص ،قطره های تقویتی مانند ad3e و مکمل های طبیعی یا اماده در داروخانه ، دامپزشکی یا کلینیک و عطاری ها برای تحریک مرغ عشقتون استفاده کنید .

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با نظراتتون مارو به بهتر شدن یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

 مرغ عشق
گزارش تخلف
شماره: 1101863

با سلام خدمت شما دوست عزیز آقای میرعرب

خدمت شما عرض کنم که با قرار دادن یک جفت پرنده نر و ماده در یک قفس حتما نباید این انتظار رو داشته باشید که پرنده ها سریعا باهم جفت بخورن و با خوبی و خوشی در کنار هم باشن و جفتگیری و تولید مثل بکنن ، خیلی موارد پیش میاد که مدتها میگذره ولی از جفت شدن پرنده ها باهم خبری نیست ، که البته گاهی متاسفانه بدلیل اشتباه یا به هر دلیلی از طرف فروشنده یا گاهی بدلیل تشخیص اشتباه جنسیت پرنده دو هم جنس رو در کنار هم قرار میدن و انتظار محالی از اونها غیر از عادت و زندگی و روزمرگی در کنار هم دارند .

اگر این موارد رو با فرض اینکه پرنده با جنسیت نر و ماده بالغ باشند و محیط و شرایط کاملا درست و محیا هست ، بهترین کار کمی صبر هست تا پرنده ها به هم عادت و جفت بشن ، البته روش علمی تر و با درصد موفقیت بیشتر ، دیگه ای هم وجود داره که شما میتونید از اون یا از همین روش سنتی استفاده کنید.

در این روش میتونید پرنده هارو بصورت جداگانه در دو قفس مجزا قرار بدید و طوری قرار بدید که پرنده ها فقط صدای هم رو بشنون و همدیگر رو نبینن و بوسیله غذاهای تقویتی و میوه و سبزیجات رو شروع کنید که میتونه شامل :
سبزیجات تازه (مثل: تره ، ریحان ، گشنیز ) و دانه و غلات مقوی و محرک ( مثل شاهدانه و بلغور یا از دانه تازه،دانه های تقویتی و تخم سبزیجات و میوه هایی ( مثل :تخم کتان ، تخم ارزن تازه ، تخم جعفری و هویج ، دانه میوه کاج ،انواع دانه های ( مثل : ارزن تازه،تخم کتان،، هفت تخم ) و انواع جوانه دانه ها حتی بصورت مخلوط ( که می‌تونه مخلوط جوانه یا بصورت جداگانه دانه ها و بصورت مرحله ای استفاده کرد ) ، ( مثل : جوانه گندم ، ارزن ، شاهدانه و انواع دانه های علفی یکساله باشه ) و میوه و سبزیجات ( سیب ، هویج ، به ، گلابی ، جعفری و به و ... ) همچنین انواع مغز و آجیل و دانه و حبوبات نرم و مقوی و ... البته علاوه بر موارد بالا بهتره از ، ویتامین ، پروتئین ، کلسیم و مواد معدنی ( میتونید این مواد رو بصورت مواد طبیعی مثل : کف دریا ، تکه کچ ، پوست و خود تخم مرغ و ...) استفاده کنید .
درضمن مکمل ،مواد معدنی و محرک رو هم فراموش نکنید ،شما میتونید از شربت ،قرص ،قطره های تقویتی مانند ad3e و مکمل های طبیعی یا اماده در داروخانه ، دامپزشکی یا کلینیک و عطاری ها برای تقویت مرغ عشقتون استفاده کنید .
همینطور پخش صدای پرنده های مست و درحال جفتگیری میتونه محرک خوبی برای پرنده ها باشه ، همینطور بخور ، مخصوصاً بخور اکالیپتوس که به شما کمک میکنه که بتونید با این روند به مرغ عشقتون کمک کنید تا زودتر پرنده ها اماده پذیرش هم باشن ، بعد از طی این پروسه پرنده ها رو کنار هم قرار بدید و مطمعن باشید که پرندها بدون مشکلی راحت همدیگر رو قبول میکنن و براحتی و جفت میشن و بدون احساس ضعف و کمبود مواد لازم برای جفت شدن و جفتگیری و تولید تخم سالم و بدون مشکل و حتی بدون مشکلی ، مرحله تخمگذاری رو هم پشت سر میزارن و روال طبیعی زندگی و تولید مثل و ... انجام میدن .

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با نظراتتون مارو به بهتر شدن یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

 مرغ عشق
گزارش تخلف

برای دادن پاسخ می بایست عضو انجمن باشید

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...