×
هشدار
×
ایجاد درخواست راهنمایی
×

درخواست کمک اورژانسی دارم!

با فعال سازی این گزینه سوال شما علاوه بر دریافت نشان اورژانسی، در صفحات اصلی پردونه راهنما نمایش داده خواهد شد. همزمان سوال شما به پاسخ دهنده های ممتاز و کارشناسان مختلف نیز پیامک می شود. فعال سازی این گزینه فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است!.

 

پرداخت مستقیم با درگاه بانکی
×
×
×
×
×
×
×
هشدار
×
هشدار
×
×
هشدار
×
هشدار

 اتاق مرغ عشق

شماره: 959964

خوردن چوبهای قفس

سلام به راهنماهای پردونه چند وقت هست که مرغ عشق هام دایم چوبهای قفس رو که روشون میشین رو میخورن و اما علایم مریضی ندارن طبیعی هست ؟ و چه دلیلی میتونه داشته باش .

شماره: 4130846

سلام درود خوردن چوب های مرغ عشق یک علامه طبیعی است وچون از زمانی که مولد میشین این کار یاد می گیرم و حس آرامش و بازی بهشون می دهد شما گر چوب اوکالیپتوس بزارین براشون هم زد عفونی می کنه و خیلی دوست دارن اگر راهنمایی من کمک کرده من تایید کنید

گزارش تخلف
شماره: 6130881

با درود خدمت شما دوست عزیز بانو مریم گرامی

خدمتون عرض کنم که این مورد تقریباً طبیعی هست و در مورد اکثر طوطی سانان مشترکه و بیشتر بخاطر کوتاه و اصلاح کردن نوک هاشون یا تامین کمبود کلسیم و مواد معدنی بدنشون این کارو انجام میدن ولی گاهی بعضی از پرنده ها علاقه شدیدی به خرد کردن اجسام سخت یا نیمه سخت دارن و بدلیل اینکه طوطی سانان کلا پرنده های مقلدی هستن و به تبعیت از همدیگه پرنده های دیگه و تحریک و تقلید یا حتی رقابت با پرنده دیگه همراه میشن و این خودش باعث تحریک بقیه پرنده ها و خود اون پرنده میشه .
پیشنهاد میکنم که شما از کف دریا یا بلوک های کلسیم یا تکه های چوب یا کچ استفاده و بوسیله گیره یا به هر طریقی اونها رو به میله های قفس و نزدیک چوب نشیمنگاه یا جای که پرنده به راحتی بهش دسترسی داشته باشه متصل کنید ، پرنده نسبت به نیازش به مواد معدنی و کلسیم و ... ، موجود در کف دریا اونهارو مصرف میکنه ولی گاهی بعضی از پرنده ها کلا این حالت رو دارن ، البته کلا این کار در مرغ عشق و طوطی سانان به خرد کردن و جویدن وسایل و هر چیزی که قابل خرد کردن و جویدن باشه علاقه دارن ، البته این مورد در مورد اکثر طوطی سانان مشترکه و بیشتر بخاطر کوتاه و اصلاح کردن نوک هاشون یا تامین کمبود کلسیم و مواد معدنی بدنشون این کارو انجام میدن ولی گاهی بعضی از پرنده ها علاقه شدیدی به خرد کردن اجسام سخت یا نیمه سخت دارن و بدلیل اینکه طوطی سانان کلا پرنده های مقلدی هستن و به تبعیت از اون پرنده و تحریک و تقلید یا حتی رقابت با اون پرنده همراه میشن و این خودش باعث تحریک بقیه پرنده ها و خود اون پرنده میشه .
البته خدمتون عرض کنم که برای رفع این مشکل بهتره اول از نظر کلسیم و مواد معدنی پرنده هارو غنی کنید ، اگر مشکل حل نشد احتمالا محیط و شرایط و یا دلیل خاصی باعث استرس یا افسردگی یکی از پرنده ها یا چند پرنده همراه هم میشه که میتونه توجیه و دلیلی برای بروز این عکس العمل پرنده باشه و بقیه تنها از اون تقلید میکنن ، قبل از هر چیزی سعی کنید دلیل ایجاد اون استرس رو پیدا و رفع کنید ،در دومین روش میتونید یکی یکی پرنده هارو از جمع جدا کنید و ببینید کدوم پرنده یا پرنده ها باعث ایجاد و تجدید این رفتار میشه و از بقیه جدا یا به قفس دیگه منتقل کنید و مدتی برای اون از کف دریا استفاده نکنید و بجای اون از موارد جایگزین که عرض میکنم استفاده کنید ، که شاید مفید باشه و این عادت رو فراموش یا ترک کنه و بعد از مدتی دوباره در جمع این رفتار تکرار نکنه ، کار دیگه ای که میتونید انجام بدیدجایگزینی موارد دیگه مثل استفاده از اسباب بازی های جویدنی یا تکه های کچ یا گلوله های خاک رس یا صدف ، خرده های صدف ، تکه های چوب ( حتما اونها تمیز و بدون آلودگی باشه ) ، پوسته تخم مرغ و ... ( برای تهیه کچ و گلوله خاک میتونید خودتون اونهارو تهیه کنید که روش تهیه انواع اون رو حتی رنگی و طمع دار و اشکال مختلف در قسمت مقاله همین سایت خدمتون ارائه دادم ) و تنها گاهی برای تامین کلسیم و نوک پرنده ها از کف دریا استفاده کنید ، بهرحال این رفتار ، مشکل خاصی برای پرنده ها نداره بجز ایجاد استرس و یادگیری پرنده های دیگه و انجام این رفتار و ایجاد هزینه بیشتر برای شما ،امیدوارم با این توضیحات به پاسختون رسیده باشید و زودتر مشکلتون رفع بشه.

با تشکر از همراهی شما دوستان، اگر پاسخ مورد قبولتون بود سپاسگزار میشم با نظراتتون مارو به بهتر شدن یاری و با انتخاب گزینه بهترین پاسخ مارو دلگرمتر کنید .

با سپاس فراوان از پردونه و دوستان عزیز

خوردن چوبهای قفس
بهترین پاسخ از نظر مریم
گزارش تخلف

این سوال توسط پرسشگر بسته شده است. زمانی این اتفاق می افتد که پرسش کننده به پاسخ خود رسیده باشد.

کمی منتظر بمانید،در حال بارگذاری ...