معرفی طوطی لوریکیت و نژاد های مختلف آن با تصاویر

معرفی :

معرفی طوطی لوریکیت و نژاد های مختلف آن با تصاویر موضوع این پست است.

طوطی های زیادی در طبیعت وجود دارند؛ یکی از یکی زیباتر. خوش حالیم که می توانیم این طوطی های زیبا را به شما معرفی کنیم. طوطی لوریکیت یکی از طوطی های جالب که در طبیعت کوهستانی وجود دارد. طوطی لوریکیت که به آن مودار نیز می گویند، با نام های بین المللی whiskered lorikeet شناخته می شود. این طوطی زیبا با نام های دیگری نیز خوانده می شود نظیر لوریکیت صورت آلویی و صورت آلویی کوهستانی. درازای اندام این طوطی زیبا، حدودا ۱۶-۱۷ سانت و وزن آن بین ۱۷ الی ۲۵ گرم می باشد. نام علمی این طوطی که در دانشنامه ها نیز یافت می شود،  Oreopsittacus arfaki می باشد.

نژاد های لوریکیت :

الف : لوریکیت آرفاکی – arfaki
ب : لوریکیت ماجور – major
ج : لوریکیت گراندیس – grandis

لوریکیت آرفاکی :

در این نژاد منقار به رنگ تیره و مشکی دیده می شود. چشم های آن ها قهوه ای تیره می باشد. دم آن ها به رنگ سبز با هاله هایی از قرمز است. بیشتر رنگ تشکیل دهنده آن ها سبز جلبکی است. سر آن ها به رنگ قرمز است. گونه های آن ها از منقار تا گردن به رنگ سفید که به صورت یک نوار کشیده شده است. سینه های آن ها تقریبا نارنجی است.

لوریکیت ماجور :

این نژاد کاملا به نژاد لوریکیت آرفاکی شبیه است فقط یک نشانه متفاوت دارد و آن این است که انتهای دم آن ها قرمز رنگ است و جثه آن ها خیلی بزرگ تر است.

لوریکیت گراندیس :

لوریکیت گراندیس شبیه به آرفاکی است اما تفاوت عمده آن ها این است که رنگ شکم آن ها نیز سبز است. در واقع این نژاد تقریبا سبز است.

 

معرفی طوطی لوریکیت و نژاد های مختلف آن با تصاویر طوطی لوریکیت عکس پردونه
معرفی طوطی لوریکیت و نژاد های مختلف آن با تصاویر طوطی لوریکیت عکس پردونه
معرفی طوطی لوریکیت و نژاد های مختلف آن با تصاویر

طوطی لوریکیت مودار یا طوطی لوروکیت صورت آلویی کوهستان

طوطی لوریکیت مودار یا طوطی لوروکیت صورت آلویی کوهستان

 

سامان خدادوست

سامان خدادوست
سامان خدادوست یک شعار دارد: زندگی کن و به طبیعت و حیوانات عشق بورز... من عاشق پرنده ها هستم. پرنده مورد علاقه من مرغ عشق و بعد ملنگو است. به پرنده های خودتون مهربانی کنید و کاری کنید احساس شادی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید، بعد دکمه ارسال را بزنید...